Altın İğne

Altın İğne Nedir?

Birçok birey zaman geçtikçe aldığı yaşlardan dolayı oluşan yaşlılık izleri, zararlı güneş ışınları ve hava kirliliğinin etkisinde kalması sonucu cilt olumsuz etkilenir. Bu nedenlerden kaynaklı oluşan kırışıklık ve cilt lekeleri oluşur. Bu durumların giderilmesi için bireyler birçok yola başvurur. Cildin daha canlı, parlak ve genç gözükmesi için altın iğne yapılabilmektedir. Altın iğne bilinen bir diğer ismi ile fraksiyonel radyo frekans uygulamasıdır. Bireyin cildinin daha genç ve canlı bir görünüm kazanmasında oldukça etkili bir işlem olduğunu söylemek mümkün olur. Çevresel etkilerden dolayı oluşan cilt lekeleri, kırışıklık ve deformasyonların giderilmesini sağlar. Altın iğne tedavisi alanında uzman olan doktorun yapmasına, bireyin cilt durumuna ve uygulanan seans sayısına göre etkisi değişiklik göstermektedir. Ayrıca bu durumlara göre de altın iğne işleminin yapılıp yapılmayacağına karar verilir. Vücudun her kesimine uygulanabilen altın iğne işlemi bireylerin genellikle yüz çevresine uygulanmaktadır. Bütün bunların yanında ameliyat gerektirmeyen bir işlem olmasından kaynaklı da sıkça tercih edilmektedir. Bu sayede bireyin iyileşme süresi oldukça kısa olup herhangi bir iz meydana gelmez. Ciltte olan tüm kızarıklık, şişlik ve yara izlerinin giderilmesinde etki gösteren altın iğne, cilt yüzeyinde görünür bir etki yapmadan cilt altına yüksek derece de frekans gönderir. Böylece kolajen üretimi artar.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Altın iğne ağrısız bir işlem olup bireyin cildinin daha genç ve canlı görünmesini sağlar. Seans şeklinde uygulanmakta olup her seansın süresi farklılık gösterir. Çünkü uygulanan bölgenin durumuna bakılması gerekmektedir. Yine de bir altın iğne seansı yaklaşık 40 dk sürer. İşlem öncesinde bölge iyice temizlenir ve bölgeye anestezik krem sürülerek oluşabilecek bir ağrının önlenmesi amaçlanır. Fraksiyonel frekans cihazı ile cilt altına yüksek frekanslar gönderilerek tahrip oluşturulur. İşlem esnasında ciltte kızarıklıklar meydana gelir. Fakat bu durum birkaç saat içinde kaybolur. Bireyin hastanede kalması gerekmeden hemen günlük yaşantısına dönebilir. İşlem tamamlandıktan sonra birey bir süre için güneşten gelen zararlı ışınlardan kendini korumalıdır.

Altın İğne Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Bireyler cildinin daha genç, sağlıklı ve parlak görünmesini istemesinden kaynaklı birçok yönteme başvurmaktadır. Bunlardan biri de altın iğnedir. Altın iğnenin bireye sağladığı faydalara bakacak olursak şunları söylemek mümkün olur.

  • İşlem esnasında bireyin cildinde kızarıklık ve şişlik vermez. Bu sayede görünür herhangi bir görüntü sorunu oluşmaz.
  • Altın iğne ile yapılan işlemler geçici olmayıp bireye kalıcı bir etki sağlar.
    Hemen ilk seans sonrası bireyde farklılıklar fark edilir.
  • Kolajen üretimini arttırarak bireyin cildinin yenilenmesinde oldukça etkilidir.
  • Tüm cilt tipleri için uygun bir işlemdir.
  • Ameliyat gerektirmeyen bir işlem olmasından kaynaklı iyileşme süreci oldukça kısa sürüp hastanede kalma gerekmeden birey hemen günlük yaşantısına dönebilir.

Bütün bu duruma bakıldığı zaman birey her ihtimale karşı alanında uzman olan doktorlar ile görüşmelidir.