Ameliyatsız Cilt Germe

Günümüzde birçok kişi hem kadın bireyler hem erkek bireyler fark etmeksizin zaman ilerledikçe yaş alınmasından kaynaklı ciltte sarma, kırışıklık ve gevşeme durumu meydana gelmektedir. İlerleyen teknolojik gelişmeler sayesinde cilt germe işlemini ameliyat olmadan gerçekleştirmek mümkündür. Ameliyatsız cilt germe işlemi sayesinde birey herhangi bir ağrı ve acı hissetmeden istediği görünüme kavuşması mümkündür. Ayrıca ameliyatsız cilt germe işlemi sayesinde birçok kişinin korktuğu ameliyat işleminden kaçınmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sarkan cilt görünümü ve yaşlanma belirtileri giderilerek bireyin olduğundan daha genç ve dinç durmasını sağlarken cildin sıkılaşmasında da etkilidir. Ameliyatsız cilt germe işlemleri de kendi içerisinde farklı türlere ayrılarak alanında uzman kişi bireyin sağlık durumuna göre uygun olan tedavi türünü belirlenir. Böylece bireye en uygun ve etkili yöntem belirlenir. Fakat unutulmamalıdır ki birey kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktor ile görüşmelidir.

Ameliyatsız Cilt Germe Yöntemleri Nedir?

Cerrahi bir müdahale gerekmeden yapılan cilt germe işlemi sayesinde cildin herhangi bir yerine kesi atılmaz. Bu sayede bireyin görünür bir kesiminde dikiş izi oluşmayacaktır. Bu gibi etkiler nedeniyle de sıkça tercih edilen ameliyatsız cilt germe yöntemlerine bakacak olursak şunları söylememiz mümkün olur.

  • Mezoterapi ile Ameliyatsız Cilt Germe İşlemi: Mezoterapi uygulaması ile bireyin cildinde meydana gelen vitamin ve mineral açısından zengin olan ilacı, sarma ve kırışıklık olan bölgeye enjekte edilir. Böylece mezoterapi işlemi ciltteki kan dolaşımını hızlandırarak kolajen üretiminin artmasını sağlar. Kolajen üretiminin artması ile cilt kendini yenilemeye başlar.
  • Dolgu Uygulaması ile Ameliyatsız Cilt Germe İşlemi: Genellikle yüz bölgesinde olan kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan dolgu işlemi, yüzün daha hacimli ve genç görünmesini sağlar. Yeterli miktarda dolgu maddesi sorun olan bölgeye enjekte edilir. Böylece cilt sıkılaşarak gerilir, daha genç bir görünüm elde edilir.
  • VShape ile Ameliyatsız Cilt Germe İşlemi: Ameliyat gerektirmeyen işlemler arasında oldukça popüler olan VShape cihazı, kolajen üretimini arttırarak cildin gerilmesini sağlar. Gerilen cilt, sıkılaşarak olduğundan daha genç bir görünüm elde eder. VShape cihazının faydasını görmek için ortalama 4 seans uygulanması gerekmektedir.
  • Ultherapy ile Ameliyatsız Cilt Germe İşlemi: Ultrason ile etki gösteren ultherapy, derinin altına ses dalgaalrı gönderilerek hasar verir. Böylece cildin yenilenme sürecini hızlandırır. Hızlanan cilt yenilenme işlemi ile bireyin cildi daha genç ve sıkı bir görünüm elde eder.

Bütün bu durumlara bakıldığı zaman daha farklı türler de ameliyatsız cilt germe yöntemi olduğunu söylemek doğru olacaktır. Fakat birey kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorlar ile görüşmelidir. Yapılan muayene ve tetkik sonuçlarına göre bireyin cilt yapısı, türü belirlenir. Bu tespite göre de uygun ve etki gösterecek olan ameliyatsız cilt germe işlemi belirlenerek uygulanır.​