Burun Dolgusu

Burun Dolgusu Nedir?

Hem kadın bireylerin hem erkek bireylerin yaptırmak istediği burun dolgusunu genellikle burunun görüntüsünden rahatsızlık duyan ve solunum yaparken sorun yaşayan bireyler tercih eder. İşlem sayesinde burun üstünde olan kemer görüntüsünün giderilmesinde de oldukça etkilidir. Dolgu işlemi sırasında bir kesi atılmadığı için dikiş izi meydana gelmeden hallolmaktadır. Burun dolgu maddesi enjektör yardımı ile cildin alt katmanına verilerek yapılan bir işlemdir. Kesi olmadan yapılan bir işlem olduğu için işlem esnasında herhangi bir ağrı ve acı hissi oluşmaz. Ayrıca deri altına enjekte ile olan bir işlem olmasından kaynaklı anında etkisini görmek mümkün olup uzun süreli bir bekleyiş gerekmemektedir. Ameliyatsız bir işlem olan burun dolgusu sonrasında bireyde herhangi bir olumsuz durum oluşturmaz. Bunun yanı sıra dolgunun vücut tarafından emilimi söz konusu olduğu için işlemin kalıcı olmadığını söylemek doğru olacaktır. Bu sebepten kaynaklı işlem üstünden zaman geçtikçe gerektiği zamanlarda dolgu maddesinin tekrar verilmesi gerekir. Böylece burunun hoş ve naif olan yapısı formunu kaybetmez. Aksi halde burun formunu kaybederek olduğundan daha kötü bir forma dönüşebilir. Bu gibi sorunların meydana gelememesi için birey kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanına uzman olan doktorların denetiminde işlemi yaptırması sağlıklı olacaktır.

Burun Dolgusunun Faydaları

Burun dolgusu işleminde herhangi bir ameliyat gerektiren bir unsur olmadığı için bireye ağrı hissi vermeden yapılmaktadır. Başta bu etki olmak üzere birçok olumlu faydası mevcuttur. Bireye sağladığı olumlu etkilere bakacak olursak şunları söyleyebiliriz.

  • İşlem esnasında bir kesi atılmadığı için görünürde dikiş izi olmaz ve ciltte görüntü bozukluğuna neden olmaz.
  • Burun dolgu işlemi yapılırken ağrı hissi meydana gelmemektedir.
  • Burun dolgu işleminin kalıcı olmamasından kaynaklı işlem sonrasında memnun kalınmaz ise eski formuna döndürülmesi daha basittir.
  • Ameliyattan korkan bireylerin korkmadan yönelebileceği bir estetik işlemidir.
  • Birey işlem sonrasında günlük hayatına sorun yaşamadan hemen dönebilir.
  • Burun dolgu işleminin yapıldığı zamandan itibaren verdiği hoş görüntünün etkisi görülür.

Burun Dolgusu Yaptıranların Dikkat Etmesi Gereken Unsurlar

Burun dolgu işlemi yapıldıktan sonra bireylerin mutlaka dikkat etmesi gereken unsurlar mevcuttur. Bireyler bu unsurlara dikkat ettiği takdir de herhangi bir sorun olmadan istedikleri burun görüntüsüne ve sağlığına kavuşur. Burun dolgu işlemini yaptıran bireylerin dikkat etmesi gereken unsurlara bakınca hakkında şunları söylemek doğru olacaktır.

  • Burun dolgu işleminden sonra bireyler burun ve çevresine temas etmemelidir.
  • Buruna zararı olma ihtimali olan hareketlerden kaçınılmalıdır.
  • İşlem gören burun sıcak su ile temas edilmemelidir.
  • Zararlı madde olan sigara ve alkol tüketimi yapılmamalıdır.

Bütün bu durumlara bakıldığı zaman birey kesinlikle dikkatli olmalıdır. Aksi halde burun olması gereken durumdan farklı bir görünüm kazanabilir. Bu durumda oldukça sağlıksız olur. Bu gibi sorunların yaşanmaması için alanında uzman olan doktorlar ile görüşülmesi sağlıklı bir karardır.