Çene Dolgusu – Jawline

Çene Dolgusu Nedir?

Yüz bölgesinin en önemli organlarından biri olan çene geçirilen rahatsızlık sonucu veya doğuştan olmak suretiyle şekil bozukluğu geçirmiş olabilir. Bireyin çene yapısı yüzün daha hoş ve estetik durmasını sağlar. Fakat yaşanılan bazı durumlardan kaynaklı çene dolgu işleminin yapılması gerekir. Bu çene dolgu işlemi bireyin çene şeklini düzeltirken yemek yeme halinde sorun yaşayan bireylerinde sorununu çözer. Hem kadın bireylerin hem de erkek bireylerin günümüzde sıkça tercih ettiği çene dolgu işlemi bireyin çene görünümünden dolayı yaşadığı özgüven eksikliğinin de giderilmesinde oldukça yardımcı bir faktördür. Ayrıca zaman ilerledikçe bireylerin yaş almasından kaynaklı yaşadığı çene ucunda çöküklük ya da kırışıklık gibi durumların giderilmesinde de oldukça etki göstermektedir. Ameliyat gerektirmeyen bu işlem sayesinde ağrı hissedilmeden bireyin çene yapısı estetik bir görünüme getirilir. İşlemi yaptırmak isteyen kişilerin en çok tercihe etme sebebi işte tam olarak budur. Ameliyat gerekmediği için bireyin cildine herhangi bir kesi atılmaz. Böylece dikiş izi oluşmayacaktır. Ayrıca bu durum işlem sonrası iyileşmenin kısa sürmesini de sağlar.

Çene Dolgusu İşleminin Faydaları

Çene dolgu işlemi ameliyat gerektirmeyen bir estetik türü olmasından kaynaklı birçok kişinin oldukça dikkatini çekmektedir. Bireyin deri altına enjektör yardımı ile nüfuz edilen dolgu maddesi, işlem sonrasında bireyi rahatsız etmeden yaşantısına hemen dönmesini engellemez. Ayrıca çene dolgu işleminin birçok faydası olmakla beraber bu faydalar için şunları söyleyebiliriz.

  • Kesi gerektirmeyen işlem olmasından kaynaklı bireyin cildin de dikiş izi oluşmaz. Ayrıca bu durum bireyin iyileşme sürecini kısaltır.
  • Enjektör ile deri altına dolgu maddesinin enjekte edilmesi ile seans süresi ortalama 20 dk sürer.
  • İşlem sonrasında bireyin çene yapısı eski formuna göre daha keskin ve belirgin hale gelir.
  • Çene dolgu işlemi ile beraber çene de meydana gelen içe doğru çöküklük giderilir.

Çene Dolgu İşlemi Kalıcı Mıdır?

Çene dolgu işlemi hem kadın hem erkek bireylere yapılırken oldukça dikkatli olunmalıdır. Bunun için birey kesinlikle işlem öncesinde gerekli olan tetkiklerden geçmelidir. Aksi halde işlemin yapılması mümkün olmaz. Ameliyat gerektiren estetik işlemlere göre daha kısa süren çene dolgu işlemi, bireyin günlük hayatına dönmekte sorun oluşturmaz. Bütün bunların yanı sıra yapılan çene dolgusu zaman içerisinde vücudun dolgu maddesini emmesi sonucu azalır. Bu sebepten kaynaklı dolgu işleminin kalıcı olduğunu söylemek mümkün değildir. Kalıcılık halinin uzatılması ve daha hoş bir görünüm için birey, doktorun belirlemiş olduğu zaman içerisinde işlem tekrar edilebilir. Ayrıca bireyin sağlık durumu da kalıcılık süresini oldukça etkilemektedir. Bütün durumların değerlendirilmesi ve sonuca varılmasını sağlamak amacıyla birey bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorların denetiminden geçmelidir. Denetim sonucuna göre birey, işleme alınarak yeterli miktarda dolgu maddesi deri altına nüfuz edilir.