Dermapen

Dermapen Nedir?

Dermapen yani bilinen bir diğer ismi mikro iğnedir. Günümüzde hem kadın bireyler hem de erkek bireyler dermapen uygulamasını yaptırarak cilt yenileme sağlar. Dermapen uygulanması ile bireyin cildi yenilenirken kolajen üretimi de desteklenir. Kolajen üretiminin artması demek bireyin cildinde meydana gelen kırışıklık, sarkma ve yaşlılık izlerinin giderilmesinde etkili olacağı anlamına gelir. Kırışıklıklar azalırken birey gençleşir ve daha canlı hale gelir. Dermapen işlemi, kolajen üretimini arttırırken cildin yenilenmesinin yanı sıra onarım da sağlar. İşlemin etkili bir sonucunu almak için düzenli bir şekilde seanslara gidilmesi gerekir. Gelişmiş olan mikro iğneleme sistemi yani dermapen, kaleme benzer olan cihaz ile cilt altına nüfuz edilir. Cildin uyarılması sağlandıktan sonra cilt daha gençleşir. Ayrıca bu işlem ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi olarak da bilinmektedir.

Kolajen üretimini tetikleyen bu işlem, cilt sorunlarının giderilmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Zaman geçtikçe bireyin aldığı yaşlardan kaynaklı oluşan yaşlılık izlerinin giderilmesinde de etki ederken cilt hücrelerinin üretimi uyarılır. Uyarılan hücreler ile cilt daha dinç bir yapı elde eder. Tüm cilt tipine uygun olan dermapen işlemi, büyümüş olan gözeneklerin küçültülmesinde yardımcı olur ve yara izlerinin iyileşmesine etki eder.

Dermapen İşleminin Faydaları Nelerdir?

Bireyin uyarılan hücreleri ile dermapen işleminin birçok faydası vardır. Bu faydalara bakacak olursak dermapen işlemi için şunları söylememiz de bir sakınca yoktur.

 • Bireyin vücudunda zaman içerisinde azalan kolajen üretimini tetikleyerek artmasına yardımcı olur.
 • Artan kolajen üretimi ile bireyin cildi daha genç ve sıkı bir görünüm kazanır.
 • Bireyin yaş almasından kaynaklı oluşan kırışıklık, sarkıklık ve yaşlılık izlerinin giderilmesinde oldukça etkilidir.
 • Vücut üzerinde bulunan yara izlerinin giderilmesini sağlar.
 • Bireye oldukça az ağrı vererek acı hissi minimumdur.
 • Bireyin tüm vücudu için güvenle dermapen işlemi uygulanabilir.
 • Mikro iğneleme ile yapılan işlem sonrasında ciltte bulunan tüm gözenekler açılır. Bu durumdan kaynaklı kullanılan kozmetikler deriye daha çok nüfuz edeceğiz için kozmetik ürünlerden verimli bir dönüt alınır.

Bütün bu durumlara ve dermapen işleminin faydalarına bakıldığı zaman daha birçok faydasını görmek ve saymak mümkündür. Dermapen işlemi birey için oldukça yararlı etkiler sunar ve bireyin daha genç ve dinç durmasına yardımcı olur.

Dermapen İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

İşlem yapıldıktan sonra bireylerin dikkat etmesi gereken unsurlar vardır. Bu unsurlara uyulduğu zaman en verimli sonuçları almak mümkün olur. Bu unsurlar için şunları söylemek mümkündür.

 • İşlem gören bölgeye temas edilmemelidir.
 • Temas edilecek ise eller kesinlikle temiz olmalıdır.
 • İşlemden sonra oluşan kızarıklık gidene kadar bölgeye herhangi bir kozmetik ürün sürülmemelidir.
 • İşlemden sonra birey kesinlikle iyileşene kadar banyo ve egzersiz yapmaktan kaçınmalıdır.
 • Bireyin işlem gören bölgesi iyileşene kadar kesinlikle güneşten gelen zararlı ışınlara maruz kalmamalıdır.