Dipliner

Dipliner Nedir?

Kadın bireylerin genellikle yaptığı yüz makyajında gözler oldukça önemli bir yer kaplar. Göz makyajı bireyin bakışlarına anlam ve buğu katmanın yanı sıra oldukça dikkat çeker. Geçmişten günümüze kadar yapılan makyajlar günümüzde kalıcılık etkisi bırakmaya başlamıştır. Bireyler kalıcı olan dipliner uygulamasını yaptırmak ister. Böylece uzun süreli kalıcılığı sayesinde bozulma olmadan kullanmak mümkün olur. Dipliner göz kapağında bulunan kirpiklerin hemen üstüne olacak şekilde yapılır. Yapılan dipliner işlemi bireyin gözlerini ön plana çıkarmada yardımcı olurken buğulu bir bakış sunar. Kalıcı makyaj uygulamalarında sıkça tercih edilen dipliner, göz makyajı olarak geçer. Kirpik hattına uygulanmakta olan dipliner, günümüzde sıkça tercih edilen bir işlemdir. Bu işlemi yaptırmak için bireyler alanında uzman olan kişiler ile mutlaka görüşmelidir. Doğal ve hoş bir görünüm elde edilmesi için alanında uzman kişilerin işlemi yapması oldukça doğru olacaktır.

Kalıcı Dipliner İşlemi Nasıl Yapılır?

Kalıcı dipliner işlemi uzman kişilerce yapıldığı takdir de hızlı ve basit şekilde ortaya çıkar. Eğer sürekli şekilde bakımlı olmak ve hoş gözükmek isteniyorsa kalıcı dipliner işleminin yapılması oldukça etkili bir karar olur. Kalıcı makyaj uygulamalarından genellikle tercih edilen dipliner işlemidir. İşlemin yapılması için alanında uzman olan kişiler olmalıdır. Aksi halde ortaya kaliteli ve doğal bir görünüm çıkmaz. Kalıcı dipliner uygulamasından için bireyin tenine uygun olan siyah ton seçilerek boyamalar hazırlanır. Kalıcı dipliner uygulamasının yapımı kullanılan siyah tona ve kullanılan cihaza göre değişkenlik göstermektedir. Boya hazırlandıktan sonra bireyin kirpik hattına istenilen kalınlık ve uzunlukta çizgi çekilir. Bu çizgiden işlem esnasında çıkmadan devam edilmelidir. Daha sonra bu örnek çizginin üzerine kalıcı olan boya uygulanmaya başlanır. Fakat bundan önce göz kapağına ve çevresine anestezik krem sürülmelidir. Anestezik kremler ile meydana gelebilecek ağrı hissinin engellenmesi amaçlanır. Yaklaşık olarak 1 saatlik işlem sonucunda örnek çizginin üzerine yapılan kalıcı boya tamamlanmış olur. Bu işlemlerin sonucunda gözler oldukça estetik bir görünüm alarak hoş bir yapı ortaya çıkar.

Kalıcı Dipliner İşlemi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler Nelerdir?

Kalıcı dipliner uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. Bu faktörler dipliner işleminin kalıcılık süresini de etkilemektedir. İşlemi yapan kişinin deneyimi ve kullanılan boyanın türüne göre değişkenlik meydana gelir. Yapılan kalıcı dipliner işleminde kullanılan ürünlerin doğal olmasından kaynaklı bir süre sonra soluklaşmaya başlanır. Bu oldukça doğal bir süreçtir. İşlem en çok dikkat edilmesi gereken kullanılan maddenin doğal olması ve işlemi yapan kişinin deneyimli olmasıdır. Bunların sonucunda işlem güvenle tamamlanır. Bütün bunların sonucunda işlemi yaptırmak isteyen bireylerin uzmanları seçerken oldukça dikkatli olması gerektiğini görürüz. Uzmanların ortaya çıkardıkları işlem yüz estetiğini ortaya koyar. Böylece birey daha hoş ve naif bir görünüm elde eder.