Dolgu ile El Gençleştirme

Dolgu ile El Gençleştirme Nedir?

Günümüzde birçok kişi hem kadın bireyler hem erkek bireyler dolgu ile el gençleştirme işlemine başvurmaktadır. Çünkü bireyler yaş almaya başlamaları ile özellikle eller başta olmak üzere yaşlılık ibareleri görülmeye başlanır. Bireyler ellerinde meydana gelen kırışıklık, gevşeme ve sarkma halinin giderilmesi için dolgu ile el gençleştirme işlemini yaptırmak ister. Eller zaman içerisinde genç görünümünü kaybederek el üstünde kırışıklık oluşurken lekeler de meydana gelir. Bütün bu sorunların önlenmesi ve elin daha diri gözükmesi için başvurulan yollardan biri dolgu ile el gençleştirme estetiğidir. Dolgu ile el gençleştirme, bireyin ellerini eskisi gibi olmasını sağlarken ameliyat gerektirmeyen bir işlemdir. Ameliyat gerektirmediği için bireye hiçbir ağrı hissi vermez. Bireyler sağlıklı estetik uygulaması için alanında uzman olan doktorların kliniğine giderek görüşme sağlamalıdır. Doktorların, bireyi muayene etme ve tetkiklerine göre bireye dolgu ile el gençleştirme işlemi uygulanır. Eğer bireyin sağlık durumu dolgu için uygun değilse işlem kesinlikle yapılmamalıdır. Aksi halde bireyin eli olduğu formadan daha sağlıksız bir yapıya dönüşebilir.

Dolgu ile El Gençleştirme İşleminin Faydaları

El gençleştirme için sıkça tercih edilen el dolgu işlemi birey için oldukça faydalı etkileri olur. En önemli faydası ise bireyin elinin daha genç ve hoş gözükmesidir. Bunun yanı sıra dolgu ile el gençleştirme faydalarına bakacak olursak şunları söylememiz mümkün olur.

  • Dolgu ile el gençleştirme işlemi sayesinde bireyin el bölgesinde meydana gelen kırışıklık, sarkma ve gevşeme halinin giderilmesini sağlar. Aynı zaman da el üzerinde meydana gelen lekelerin giderilmesinde de etki gösterir.
  • Ameliyat gerektirmeyen bir işlem olmasından kaynaklı birey işlem esnasında herhangi bir ağrı ve acı hissetmez.
  • İşlemden bir süre sonra dolgunun etkisi görülmeye başlanır.
  • Ameliyatsız işlem olmasından kaynaklı iyileşme süreci diğer estetik türlerine göre oldukça kısa sürer. Bunun yanı sıra birey işlem sonrasında hemen yaşantısına dönebilir.
  • Zaman içerisinde dolgu ile el gençleştirme işleminin tekrar edilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Dolgu ile El Gençleştirme İşlem Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Dolgu ile el gençleştirme işleminin uygulanmasından sonra bireylerin dikkat etmesi gereken bazı faktörler vardır. Bireyler bu faktörlere dikkat ettiği müddetçe etkisini daha uzun süre görürken iyileşme sürecinde herhangi bir sağlık sorunu meydana gelmez. Bu faktörlere bakacak olursak şunları söylememiz mümkün olur.

  • İşlem yapıldıktan sonra bir gün süresince eller çok soğuk su ve çok sıcak su ile temas etmemelidir.
  • İşlem gören eller ile ağır ürün kaldırılmamalı ve eller yumruk açıp kapatma işlemini yapmamalıdır.

Bu gibi durumların tekrar edilerek yapılması işlem gören ellerin zarar görmesine neden olurken ellerin ağrımasına da sebep olur. Sağlık sorunlarının yaşanmaması için bireyler dikkat edilmesi gereken faktörlere oldukça önem vermelidir.