Endolazer

Endolazer Nedir?

Endolazer yani endolift lazer uygulaması, bir çeşit estetik işlemdir. Hem kadın bireylerin hem de erkek bireylerin sıkça tercih etmekte olduğu bu işlem günümüzde oldukça işlem sağlar. Ameliyatsız bir işlem olmasından kaynaklı bireye herhangi bir ağrı ve acı hissi vermez. Ameliyat gerektirmemesinden kaynaklı bireyin cildine herhangi bir kesi atılmadığı için dikiş izi oluşmaz. Endolazer, yüz çevresinin şekillenmesinde ve çene hattının belirginleşmesinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Gıdı çevresinin ve boyun çevresinin gerginleşmesini sağlayan bu işlem bireyin cildinin daha genç ve sıkı gözükmesini sağlar. Ayrıca endolazer, FDA onaylı bir cihazdır. FDA onaylı olmasından kaynaklı birçok kişi güvenle tercih edebilir. Hem ameliyatsız işlem olması hem de her yaştan birey için uygun olması dikkatleri üstüne oldukça çekmektedir. Uygulama yapılacak bölgenin cilt altına yoğun şekilde yüksek ısı enerjisi gönderilir. Bu sayede ciltte azalan kolajen üretimi tetiklenerek kolaj miktarı artar. Kolajeninin artması da bireyin cildinin yenilenmesi için oldukça etkilidir. Ayrıca işlem sonucunda bireyin cildi daha sıkı olurken genç görünüm ve çene hattının belirginleşmesine de katkı sağlar.

Endolazer Uygulamasının Yapıldığı Alanlar Nelerdir?

Günümüzde hem kadın bireyler hem erkek bireyler tarafından sıkça tercih edilen bu işlem vücudun her kesimine uygulanamaz. Bu nedenle bireylerin genellikle tercih ettiği alan yüz çevresi, gıdı bölgesi ve çene hattıdır. Bu bölgelere yapılan işlemler sayesinde gıdı da bulunan yağ eritilir, orta yüz çevresi gerginleştirilir ve çene hattının belirginleşmesine yardım eder. Bütün bunların yanı sıra göz kapak düşüklüğü giderir, göz altı torbaları azalır, kaş kaldırır, boyun çizgisi gerginleşir ve cildin sıkılaşmasına etki eder. Bütün bu durumlara bakıldığı zaman oldukça etkili bir işlem olduğunu söylemek mümkündür. Fakat bu işlemi yaptırmak isteyen bireyler kesinlikle bir sağlık kliniğine giderek alanında uzman olan doktorlar ile görüşmelidir. Alanında uzman olan doktorların tetkik ve muayene sonucuna göre bireyin sağlık durumu elverişli ise işlem yapılır. Aksi halde işlemin yapılması sağlık sorunları meydana getirebilir.

Endolazer Uygulamasının Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Ameliyatsız bir işlem olmasından kaynaklı birçok kişinin tercih ettiği bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür. Genellikle yüz çevresine yapılan bu işlem bireylere oldukça faydası vardır. Bu faydalara bakacak olursak şunları söylememiz mümkündür.

  • Ameliyatsız bir işlem olmasından kaynaklı bireye anestezi uygulanmaz.
  • Güvenilir bir uygulama olan endolazer, uzun süre etki gösterir.
  • Tek seans ile etkisini görmek mümkündür.
  • Cilde herhangi bir kesi atılmadığı için bireyin cildinde dikiş izi kalmaz.
  • Bireyin gitmiş olduğu klinikte güvenle işlem yapılabilir.
  • Ameliyatsız bir işlem olmasından kaynaklı iyileşme süreci oldukça kısadır.

Bütün bu durumlara bakıldığı zaman endolazer uygulamasının olumlu etkilerini görmek mümkündür. Aynı zaman da işlemin bir sağlık kliniğinde yapılması oldukça önemlidir.