Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel lazer, bireyin cildinde var olan hasarlı bölgeye uygulanmakta olup o bölge de azalan kolajen üretimini tetikleyerek kolajen üretiminin artmasını sağlar. Fraksiyonel lazer için cilt yenileme sistemi de demek mümkündür. Ayrıca fraksiyonel lazerin bir diğer ismi ise karbondioksit lazerdir. Fraksiyonel lazer bireyin cildinde olan birçok sorunun giderilmesinde etkili bir yöntemdir. Ciltte oluşan yara izleri, sivilce izleri, çukur ve güneş lekelerinin giderilmesinde de oldukça etkilidir. Cildinde sorun olan bireylerin enjeksiyon ve dolgu yöntemi içeren tedavileri istemediği zaman tercih ettiği bir cilt yenileme yöntemidir. Cildin yenilenme işlemi sürerken cilt aynı zamanda gençleşir. Ciltte oldukça etkili olup diğer lazer yöntemlerine göre daha sık tercih edilmektedir. Bu işlemi yaptırmak isteyen bireyler kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorların denetimine girmelidir. Alanında uzman olan doktorların muayene ve tetkiklerine göre işleme alınır.

Fraksiyonel Lazer İşlemi ile Cilt Gençleştirme

Ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek meydana gelen cilt gençleştirme işlemi yapılmadan önce işlem yapılacak bölge anestezik kremler ile uyuşturulur. Böylece meydana gelebilecek olan ağrı ve acı hissinin oluşması önlenir. Bu duruma bakıldığı zaman acısız bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca fraksiyonel lazer ile cilt gençleştirmenin oldukça faydaları mevcuttur. Bu faydalara bakacak olursak şunları söylememiz doğru olacaktır.

  • Ameliyat gerektirmeyen bir işlem olup bireye herhangi bir acı hissi vermez.
  • Yüz çevresin de herhangi bir mimik kaybının yaşanma durumu olmaz.
  • Cilt kendi doğal yapısını bozmadan kendini koruyarak yenilenir. Bu sayede ise cilt gençleşir.
  • Bireye oldukça uzun süre kalıcılık sağlar.
  • Hem kadın bireylere hem de erkek bireylere rahatlıkla uygulanmaktadır.

Fraksiyonel Lazer İşlemi ile Leke Tedavisi

Bireyin yaş aldıkça oluşan yaşlılık izleri, güneşten gelen zararlı ışınların oluşturduğu güneç lekeleri, ton farkı ve hamilelik sonucu oluşan cilt lekelerinin giderilmesinde oldukça etkili bir işlemdir. Cilde verilen fraksiyonel lazer dalgaları ile cildin alt katmanında tahrip oluşarak kolajen üretimi tetiklenir. Bu tetiklemenin sonucunda kolajen üretimi artarak cilt yenilenmeye başlanır. Yenileme işlemi ile lekeler giderilmeye başlanır. Lekeler için yapılan fraksiyonel lazer işlem seans sayısı ve süresi lekenin derinliğine göre değişiklik göstermektedir.

Fraksiyonel Lazer İşleminin Faydaları Nelerdir?

İşlemin sonucunda cilt yenilenmesi başlayarak cilt gençleştirme işlemi olan bir çeşit estetik türdür. Bireyin cildinde meydana gelen yara izlerinin, sivilce izlerinin, çukurların ve güneş lekelerinin giderilmesinde etki gösterir. Bütün bunların yanı sıra daha birçok alanda etki eder. Fraksiyonel lazerin sağladığı faydalara bakacak olursak şunları söyleyebiliriz.

  • Ameliyat gerektirmeyen bir işlem olmasından kaynaklı iyileşme süreci oldukça kısadır.
  • İyileşme sırasında bireye ciddi bir sorun oluşturmaz.
  • Cildin daha genç, canlı ve parlak gözükmesini sağlar.

Bütün bu durumlarla beraber fraksiyonel lazer bireyin cildi için oldukça faydalı ve etkili bir işlem olduğunu söylemek mümkündür.