G5 Masajı

G5 Masajı Nedir?

Günümüzde hem kadın bireylerde hem de erkek bireylerde sıklıkla görülen selülit sorununun giderilmesi için kullanılan tekniklerden biridir. Portakal kabuğu görünümü oluşmasına neden olan selülitlerin giderilmesinde G5 selülit masajı denilen teknik kullanılmaktadır. Bireyin cildinde herhangi bir iz bırakmadan yapılmakta olup oluşan selülitlerin tedavisinde, biriken yağların parçalanmasını sağlar. Parçalanan yağlar, bireyin vücudundan dolaşım sistemi sayesinde dışarıya atılır. G5 masajı aynı zamanda darbeli masaj aleti olarak da bilinmektedir. Uygulanan G5 masajı ile bireyin cildine şiddetli olacak şekilde titreşim ve darbe vererek yağların parçalanmasına öncülük eder. Bunun sonucunda bireyin vücudun da bulunan selülit görüntüsü zaman içerisinde erir ve pürüzsüz bir yapı ortaya çıkarır. G5 masaj aleti, vücuttaki selülitlerin giderilmesine yardımcı olurken oluşan ödemlerin de azalmasına yardım eder. Biriken laktik asit azalırken hem yorgunluğu giderir hem de vücudun daha ince bir yapı almasından etkili olur. Vücudun incelmesine yardım ederken birey daha sıkı ve fit bir görünüm kazanır. Masaj tekniğinden sonra kan dolaşımının daha da hızlanarak kas kuvvetinin arttığı tespit edilmiştir.

G5 Masajı’ nın Faydaları Nelerdir?

G5 masajı öncelikli olarak selülitlerin giderilmesinde etkili olsa da daha birçok alanda fayda sağlamaktadır. Masaj uygulandıktan bir süre içerisinde vücut daha sağlıklı bir görünüm elde ederken birey psikolojik olarak da kendini iyi hisseder. Bütün bunların sonucunda G5 masaj tekniğinin bireye sağladığı faydalar için şunları söylemek doğru olacaktır.

  • G5 masajından sonra bireyin kasaları ve eklem çevresi oldukça rahatlar.
  • Bireyin kan dolaşımı hızlanarak parçalanan yağların vücuttan atılması oldukça kolay hale gelir.
  • Kaslarda biriken laktik asidin azalması ile bireyin yorgunluğu azalır.
  • Metabolizma daha hızlı çalışmasına katı sağlar.
  • Birey psikolojik olarak kendini daha iyi hissederken üzüntü, stres ve sıkıntı gibi durumlardan uzaklaşır.
  • Birey de meydana gelen kas yaralanmalarının hızla iyileşmesine katkı sağlar.

G5 Masajı’ nın Etki Süresi

Selülit masajı olarak bilinen G5 masajı, yaklaşık 4 seans sonra etkisini göstermeye başlar. Eğer etkisi görülmeye başlanmadı ise etki alana da kadar G5 masajının yapılması tavsiye edilir. Böylece birey uzun süre masaj yaptırması gerekebilir. Fakat tek seans ile selülitlerin giderilmesi mümkün değildir. Bu durum göz önünde bulundurularak işleme başlanması doğru olacaktır. G5 masajının yapıldığı zamandan itibaren düzenli egzersiz yapılması ve sağlıklı beslenilmesi sonucunda birey daha fit bir görünüm elde eder. Aynı zaman da daha selülitlerin azaldığını da görmek mümkün olacaktır. Bu nedenle genellikle G5 masajını bireylere 2 hafta da bir yapılmasının sağlıklı olduğunu söylüyoruz. Seanslar tamamen bittikten sonra oluşan formu kaybetmemek için bireye ay da bir kez G5 masajı yapılmasının vücut için koruyucu etkisi olduğu için önerilir. Bireyler alanında uzman olan kişiler ile işlemi yapmalıdır.