Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı yani bir diğer ismi ile H – 100 aşısı ya da IAL Sistem olarak da bilinmektedir. Günümüzde bireylerin cildinde meydana gelen yaşlılık izlerinin giderilmesinde oldukça sık tercih edilen gençlik aşısı, yaşlanmaya karşı oldukça etkili bir işlemdir. Uygulanan gençlik aşısı, bireyin yaşlanma halini yavaşlatırken yaşlılık etkilerini de oldukça azaltmaktadır. Ameliyatsız bir işlem olmasından kaynaklı hem erkek bireyler hem de kadın bireyler sıklıkla tercih etmektedir. Aynı zamanda ameliyatsız bir işlem olmasından kaynaklı cilde sağladığı olumlu etkiyi görmek oldukça hızlı ve kolaydır. Cildin sağlıklı, parlak ve canlı gözükmesini sağlar. Cildin altına uygulanan gençlik aşısının içerisinde mevcut olarak bulunan hyalüronik asit cilde nüfuz eder. Bu asit bireyin kendi vücudun da olduğu için bireye karşı hiçbir yan etkisi olmaz. Böylece bireyin cildi daha canlı bir hal alırken cilt kendini yenilemeye başlar.

Birey yaş aldıkça zaman içerisinde vücudunda bulunan hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar. Bu nedenden kaynaklı da yaşlılık izleri görülmeye başlanır. Cilde nüfuz edilen hyalüronik asit ile cildin ihtiyacı olan madde karşılanır. Bu sayede birey son derece pürüzsüz ve genç bir görünüm elde eder. Bütün bu durumlara bakıldığı zaman yaşlılık ile ilgili sorun yaşayan hem kadın bireyler hem de erkek bireyler bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktor ile görüşmelidir. Alanında uzman olan doktorların muayene ve tetkik sonuçlarına göre bireyin sağlık durumu değerlendirilir. Eğer bireyin sağlık durumu gençlik aşısı için uygunsa yapılır. Aksi halde işlemin yapılması mümkün değildir.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısının uygulanması için belli bir protokol yoktur. Eğer hastanın bu aşıya ihtiyacı var ise ve doktor bu durumu onaylıyorsa tedavi planlaması yapılır. Bu aşı uygulaması yaklaşık olarak 14 gün aralar ile uygulanmaktadır. Ayrıca sadece 2 ya da 3 seans uygulanır. Bu gençlik aşısı sadece iğneler ile yapılmakta olup başka herhangi bir cihaz kullanılmaz. Bu nedenle işlem görecek bireye ağrı ve acı hissi meydana gelmemesi için uygulama bölgesine anestezik krem sürülür. Bölge uyuştuktan sonra gençlik aşısı bölgeye nüfuz edilir. İşlem sonrasında bölge de sadece hafif bir kızarıklık ve şişlik olur. Fakat oluşan bu yan etkiler kısa süre de giderken başka bir yan etki karşınıza çıkmaz. Uygulanan aşı vücuda verdiği etkiyi yaklaşık 5 gün içerisinde göstermektedir. Daha sonra işlem etkisini göstermeye başladığı zaman bireyin cildinin daha parlak, canlı ve genç gözüktüğü fark edilecektir. Bütün bu durumlara bakıldığı zaman genellikle tercih edilen gençlik aşısının cildin yenilenmesine katkı sağladığını görürüz. Bu olumlu sonuçları almak için mutlaka alanında uzman olan doktorlar ile görüşülmesi gerekir. Aksi halde hem işlem yapılamaz hem de sonuçlar yanıltıcı olabilir.