Gıdı Lazer Liposuction

Gıdı Lazer Liposuction Nedir ?

Bireyin deri altında zaman ilerledikçe yağ birikimi olmaktadır. Hem kadın bireylerde hem de erkek bireylerde meydana gelen yağ birikimi, bireyin çene altında olan gıdı dediğimiz bölgede de oluşmaktadır. Gıdı bölgesinde oluşan yağ birikiminin giderilmesi için yağların eritilerek vücuttan atılması gerekir. Genellikle gıdı bölgesinde oluşan yağ birikimini gidermek için gıdı lazer liposuction işlemi uygulanmaktadır. Tercih edilen gıdı lazer liposuction işleminde biriken yağlara müdahale yapılır. Müdahale sonucunda yağlar erir. Ayrıca çene altında oluşan yağlanmanın lazer ile eritilmesine gıdı lazer liposuction denmektedir. Bu sayede gıdı estetiği yapılarak daha hoş ve naif bir görünüm elde edilmektedir. Fakat bütün bu işlemlerden önce işlemi yaptırmak isteyen birey kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorların gözetiminde muayene olmalıdır. Yapılan tetkiklerin sonucuna göre birey gıdı lazer liposuction işlemine uygunsa işlem yapılır. Aksi halde yapılması olası bir durum değildir. Çünkü herkesin vücut yapısı farklı olduğu gibi sağlık durumu da farklılık göstermektedir.

Gıdı Lazer Liposuction İşleminden Önce Yapılması Gereken Unsurlar Nedir?

Gıdı lazer liposuction işleminden önce bireyin özellikle yapması gereken bir durum söz konusu değildir. Fakat bireyin işlemden önce alanında uzman olan doktorlar ile görüşmesi sağlık açısından oldukça önemli bir unsurdur. Doktorun gözetiminde olunduğu sürece oluşabilecek olumsuz durumlar en az seviyeye düşecektir. Ayrıca birey hamile ya da bebek emziriyorsa, ilaç tedavisi alıyorsa, herhangi bir şeye alerjisi varsa, tansiyonu ya da şeker hastalığı mevcut ise gıdı lazer liposuction işleminden önce kesinlikle doktoruna söylemesi gerekir. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biridir. Doktorun bilgi dahilinde olması önem arz eder. Eğer bir sorun çıkar ise hangi sebepten olduğu daha kolay tespit edilir.

Gıdı Lazer Liposuciton ile Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?

Gıdı lazer liposuction işlemi yapılacak bölge, lazer ışınlarının ısı derecesinden korunması gerekir. Amaç cilde herhangi bir zarar gelmesini önlemektir. Isı enerjisinden korunmak için işlem yapılacak bölgeye anestezik jel sürülür. Böylece işlem yapılacak bölge uyuşarak daha kolay lazer tedavisi uygulanır. Uyuşan bölgeye bir saat içerisinde lazer tedavisi uygulanarak biriken yağların erimesi sağlanır. Gıdı lazer liposuction işleminden sonra işlem yapılan bölgeye herhangi bir dikiş atılmaz. Böylece çevresinde dikiş izi oluşmaz. Fakat işlem sonrasında bireyin bir süreliğine bandaj takması faydalı olacaktır. Ayrıca işlem sonrasında bölgede hafif şişkinlik meydana gelirken ciltte morarmalar görülebilir. Fakat bu durum oldukça normal olup geçici bir yan etki olduğunu söylemek mümkündür.

Gıdı lazer liposuction, bölgede biriken yağları tahrip ederek erimesini sağlar. Parçalanan kolajenler cildin yenilenmesine katkı sağlarken eriyen yağ zaman içerisinde kana karışarak ortalama 3 ay sonunda idrar yoluyla vücuttan atılır. Bütün bunların sonunda istenilen görüntü elde edilecektir.​