Göz Kapağı Dolgusu

Göz Kapağı Dolgusu Nedir?

Göz kapağı dolgusu, genellikle göz kapağında olan sarkma, kırışıklık ve içeri doğru göçme olma durumunda yapılmaktadır. Göz kapağında meydana gelen boşluk ve düşüklüğün giderilmesinde etkili olan göz kapağı dolgusu hem kadın bireyler tarafından hem de erkek bireyler tarafından sıkça tercihe dilen bir estetik işlemidir. Bireyin göz kapağında meydana gelen bu sorunların giderilmesinde hyalüronik asit denilen madde kullanılmaktadır. Göz kapağına uygulanan dolgu maddesi göz kapağının ve çevresinin daha gergin olmasını sağlayarak sarkma halini giderir. Böylece bireyin görünümü daha genç bir hal alır. Bireyin yaşı ilerledikçe göz kapağında yağ kaybı oluşurken kırışıklık, gevşeklik ve sarkmalar meydana gelir. Bunun en etkili çözümü göz kapağı dolgusudur. Bundan kaynaklı birçok kişi daha hoş bir yapıya sahip olmak için göz kapağı dolgu işlemine başvurur. Fakat birey kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorların muayene sonucuna göre işlemin yaptırmalıdır. Aksi halde bireyin sağlık durumu işlem için uygun değilse olmaması gereken sağlık sorunları meydana gelerek kişiye zarar verebilir.

Göz Kapağı Dolgu İşlemi Nasıl Yapılır?

Göz kapağı dolgu işlemi yapılmadan önce bireyin geçmiş olduğu muayene sonucuna bakılmalıdır. Muayene sonucuna göre işlem yapılmasında bir sorun yok ise göz kapağı dolgusu yapılır. Daha sonra bireyin göz kapağında meydana gelen yağ kaybı, kırışıklık ve çukurların derinliği belirlenir. Belirlenen bölgeye bir enjektör yardımı ile belirli aralıklarla dolgu maddesi nüfuz edilir. Fakat dolgu maddesi enfekte edilirken birey oturma pozisyonunda olmalıdır. Bütün bu durumlara bakıldığı zaman bireye uygulanan dolgu işleminden hemen sonra dolgunun etkisini görmek mümkün olur. Ayrıca işlem sonrasında bireyin göz çevresi oldukça hoş bir görünüme gelip genç bir yapı oluşacaktır. Bütün bunların sonucunda işlem sonrasında sadece hafif bir kızarıklık ve ödem meydana gelir. Fakat bu durum geçici olup bir hafta içerisinde geçer.

Göz Kapağı Dolgusunun Bireye Faydaları Nedir?

Göz kapağında meydana gelen sorunların giderilmesi için yapılan göz kapağı dolgu işlemi ile birey oldukça faydalı etkilerini görür. Bu etkilere bakacaksak şunları söylememiz doğru olur.

  • Göz kapağı dolgu işleminden sonra bireyin göz ve çevresi daha genç bir görünüme kavuşur.
  • Göz kapağında meydana gelen sarkma hali giderilirken oluşan kırışıklıklar da ortadan kalkar.
  • Göz de oluşan çukurluk ve renk değişimi giderilerek daha hoş bir görünüm elde edilir.
  • Gözler daha canlı, açık ve temiz bir görünüm kazanır. Böylece bireylerin bakışları daha keskin olurken bakışlara anlam katılır.
  • Göz kapağı dolgu işlemi sonrasında gözler daha gergin bir hal alırken çekiklik sağlanır.

Bütün bu durumlara bakıldığı zaman göz kapağı dolgusunun daha birçok faydası mevcut olarak vardır. Olumlu etkilerini görmek için sağlık kuruşunda işlemlerin yapılması oldukça önem arz eder.