Jawline Dolgu

Jawline Dolgu Nedir?

Yüz çevresinde meydana gelen bozukluğun ortadan kaldırılması için etkili bir işlemdir. Hem kadın bireyler tarafından hem erkek bireyler tarafından sıkça tercih edilen jawline dolgusu, bireyin çene hat yapısının daha keskin ve hoş görünmesini sağlar. Bireyin çene yapısı ve hattı bu işlem sayesinde oldukça keskin ve belirginleşir. Bu sebepten kaynaklı kadın bireylerden daha çok erkek bireylerin tercih ettiği bir işlem olduğunu söylemek doğru olacaktır. Fakat bu işlem bireyin sağlık durumu elverişli ise yapılır. Bilinen bir diğer ismi ile çene hattı dolgu işlemi yani jawline dolgu işlemi esnasında bireye herhangi bir kesi atılmadığı için görünür de dikiş izi oluşmaz. Bundan kaynaklı da ağrı ve acı hissi meydana gelmemektedir. Ameliyat korkusu olan bireyler bu işlemi yaptırırken bir güvensizlik hissetmez. Bireyin çene hattına yapılan jawline dolgusu, bir enjektör yardımı ile bireyin deri altına enjekte edilerek yapılır. Böylece ağrı ve sızı meydana gelmez. Ayrıca çene hattını keskinleştiren bu işlem gıdı bölgesinde olan gevşemenin de giderilmesinde oldukça etkilidir.

Jawline Dolgu İşlemini Yaptırmanın Faydaları Nedir?

Diğer dolgu estetikleri ile aynı formda olan jawline dolgu işleminin bireye birçok faydası dokunur. En önemli faktörlerden biri ise ameliyat gerekmeden yapıldığı için bireye ağrı hissi vermemesidir. İşlemin sağladığı faydalı etkiler için şunları söylememiz mümkündür.

  • İşlem sonrası bireylerin küçük olan çene yapısı daha hoş bir görünüm elde eder.
  • Ameliyatsız bir işlem olduğu için iyileşme süreci oldukça kısadır.
  • Dikiş atılmadığı için görünür de bir leke oluşmaz.
  • Küçük çene ucuna sahip bireyler, çene hattı belirginleşirken daha hoş bir görünüm elde eder.
  • Çene de meydana gelen şekil bozukluğunun giderilmesini sağlar.
  • Bireyin bakışları keskinlik alarak dikkat çekici bir forma döner.
  • Bireyin bbakışları canlılık kazanırken oldukça dinç bir yüze sahip olunur.

Bütün bu duruma bakıldığı zaman daha çok olumlu faydalarının olduğunu söylemek doğru olacaktır. Fakat kaliteli ve sağlıklı bir sonuç için birey alanında uzman olan doktorlar ile görüşmelidir.

Jawline Dolgu İşlemi Kalıcı Özellikte Midir?

Dolgu işleminin bireye sağladığı kalıcılık durumu faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Bireye verilen dolgu miktarı ve türüne değişir. Ayrıca bireyin sağlık durumu da kalıcılık halini ciddi anlam da etkilemektedir. Bireyin çene hattına uygulanan dolgu miktarı ne kadar çok olursa kalıcılığı bir o kadar uzun sürse dahi vücut uygulanan dolgu maddesini zaman içerisinde emmektedir. Bu sebepten kaynaklı jawline dolgu işlemini kalıcı olduğunu söylemek mümkün değildir. Fakat doktorların gözetimi denetimler yapılarak işlemi tekrar etme de herhangi bir sorun olmaz. Bu durumu göz önünde bulundurmak oldukça önem arz eder. Eğer doktorların gözetimi altında işlem yapılmaz ise bireyin görünümü değişip olumsuz sağlık durumları meydana gelebilir.