Kalsiyum Aşısı

Kalsiyum Aşısı Nedir?

Kalsiyum aşısı için mineral içerik yönünden zengin olan dolgu maddesi demek mümkündür. Kalsiyum aşısının içeriği oldukça zengindir. Vitamin ve mineral yönünden zengin olan aşı, cilt için oldukça faydalı bir işlemdir. Zaman içerisinde bireyler yaş aldıkça ortaya çıkan kırışıklık, sarkıklık, çökme ve sıkılığını yitiren deri için faydalı bir işlemdir. Kalsiyum aşısı bu yaşlılık izlerini göndermekte oldukça etkili bir tedavidir. Ayrıca ameliyatsız bir işlem olmasından kaynaklı yüz için oldukça faydalı olur ciltte herhangi bir iz oluşmasını engeller. Bireyin sarkan ve kırışık bir görüntü alan cildinde kolajen miktarı azalmıştır. İşte kalsiyum aşısı sayesinde bireyin azalan kolajen miktarı da tetiklenerek artış gösterir. Böylece cilt daha genç, sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm kazanır. Eğer kolajen miktarı tetiklenmeyip az kalır ise bireyin cildinde olan lifler birbirinden koparak uzaklaşır. Bu durumda yaşlılık izlerinin oluşmasına zemin hazırlayarak kısa zaman içerisinde ciltte kırışıklıklar meydana gelmeye başlar. Bütün bu sorunların giderilmesi için birey mutlaka bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorlar ile görüşmelidir. Alanında uzman olan doktorların muayene ve tetkik sonuçlarına göre cildin kalsiyum aşısına ihtiyacı varsa klinik ortamında uygulanır. Aksi halde sağlık sorunları meydana gelebilir.

Kalsiyum Aşısı Nasıl Uygulanır?

Kalsiyum aşısı yaptırmak isteyen bireyler, alanında uzman olan doktorlar ile görüşerek gerekli tetkiklerden geçer. Yapılan tetkiklere göre bireye kalsiyum aşısı yapılması gerekiyor ise hacim kaybı yaşanan yerler tespit edilmelidir. Ayrıca yaşlılık izleri olan kırışıklık ve sarkık olan bölgeler belirlenerek işaretlenir. Cilt yüzeyinde belirlenen bu noktalara kolajen miktarının tetiklenmesini sağlayacak kadar yoğun mineral içeren kalsiyum aşısı bir enjektör yardımı ile yapılır. Kalsiyum aşısı her birey için uygulanacak nokta ve cilt yapısına göre kişiye özel olarak hazırlanır. Bu nedenle her bireye aynı miktarda uygulandığı söylenemez. Her bireyin sağlık durumu, cilt yapısı ve vücut yapısı farklı olmasından kaynaklı değişkenlik göstermektedir.

Bütün bunların yanı sıra kalsiyum aşısı ameliyat gerektirmeyen bir işlem olmasından kaynaklı bireye herhangi bir ağrı ve acı hissi vermez. Bu nedenle de birçok kişinin ilgisini ciddi derece de çekmektedir. Ayrıca uygulanan kalsiyum aşısının etkisini hemen görmek mümkün olup hastane de kalma durumu gerekmez. Böylece birey hemen günlük yaşantısına döner. Kalsiyum aşısını yaptırmak isteyen bireylerin en çok merak ettiği sorulardan biri de kalsiyum aşısı kalıcı bir etki bırakır mı? Fakat bu soru için net bir cevap vermek doğru değildir. Çünkü her bireyin sağlık durumu farklılık gösterirken her bireye uygulanan kalsiyum aşı miktarı da değişkenlik gösterir. Bu nedenle kalıcılık durumu da bireyden bireye değişmekte olup ortalama bir buçuk yıl kadar kalıcılık etkisi verir.