Karboksi Uygulaması

Karboksi Uygulaması Nedir?

Günümüzde hem kadın bireyler hem de erkek bireyler vücudunda bulunan fazla yağlardan rahatsızlık duymaktadır. Bu durum bireye hem rahatsızlık verir hem de sağlık sorunlarının oluşmasına neden olmaktadır. Bu durumların giderilmesi için karboksi uygulaması yani bir diğer ismi ile karboksiterapi uygulaması yapılır. Karboksiterapi ile bireyin deri altına CO2’nin enjekte edilmesi ile yapılan bir çeşit selülit giderme yöntemi de denilebilir. Karbondioksitin deri altına verilmesi ile deri altında bulunan yağ tabakasının zaman içeresinde erimesini sağlar. Sadece selülit gidermek için değil aynı zaman da bölgesel zayıflama, kilo verme ve zaman içerisinde oluşan ciltteki sarkıklar, çatlakların giderilmesine de yardımcı olur. Bu giderilmelerin sağlanması için cilt altına karbondioksit gazının enjekte edilmesi gerekir. Tıbbi bir uygulama olan bu işlemin oldukça faydası vardır. Bu faydalara bakacak olursak şunları söylememiz doğru olur.

 • Bireyin deri altında kolajen üretimini arttırır.
 • Bireyin damarlarının genişlemesini sağlar.
 • Damar dolaşımı hızlanır.
 • Bireyin vücudun da bulunan yağların yıkımında etki eder.

Bütün bu durumlar bireyin yaşlanmasına karşı etki oluştururken bireyin daha sağlıklı bir fizik elde etmesine de katkı sağlar. Ayrıca bu sonuçların elde edilmesi için bireyin bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorlar ile görüşmelidir. Alanında uzman olan doktorların yaptığı muayene ve tetkik sonuçlarına göre birey işleme alınır. Eğer birey işlem için elverişli bir sağlık durumunda değilse işlem kesinlikle yapılmamalıdır. Aksi halde olmaması gereken sağlık durumları meydana gelerek birey rahatsızlanabilir.

Karboksi Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Deri altına yapılan korbondioksit enjeksiyonu sonrasında, işlem yapılan bölgedeki damarların genişlemesi sağlanır. Bu sayede o bölgeden geçmekte olan oksijenin daha hızlı olmasını sağlar. İşlem sonrasında bireyin kan dolaşım hızı artarak tedavi edilmesi gereken bir bölge varsa daha hızlı iyileşmesine katkı sağlar. Bunun yanı sıra vücutta bulunan toksinlerin atılmasını sağlar. Bütün bu durumlara bakıldığı zaman karboksi uygulamasının faydaları için şunları da söyleyebiliriz.

 • İşlem sonrasında vücutta bulunan dokular kendini onarmaya başlar.
 • Vücutta oluşan ödemlerin, toksinlerin vücut dışına atılmasına katkı sağlar.
 • Bireyin metabolizmasının hızlanmasına yardım ederken biriken yağ dokularının erimesinde yardımcı olur.
 • İşlem sonrasında uygulanan bölgedeki damarlar genişler. Bu sayede ise kan dolaşımı hızlanır ve daha çok oksijenin o bölgeden geçmesi sağlanır.
 • Bireyin işlem sonrasında diyabetten kaynaklı oluşan yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.
 • Ciltte oluşan sarkma halinin ve fazla kiloların giderilerek daha fit bir görünüm elde edilir.
 • Vücuttaki kas oranının artmasında da etkilidir.

Bütün bu durumlara bakıldığı zaman karboksi uygulamasının oldukça faydalı olduğunu görürüz. Daha birçok faydası olan karboksi uygulamasının yapılması için kaliteli ve güvenilir bir sağlık kuruluşuna başvurmak oldukça önemlidir. Aksi halde bireylere yapılan işlemler güven arz etmez.