Kaş Laminasyonu

Kaş Laminasyonu Nedir?

Birey kaş şekli, kaş yapısı ve kaş gürlüğünden memnun değilse kaş laminasyonunu yapan uzman kişiler ile görüşerek kaş laminasyon işlemini yaptırmak ister. Kaş laminasyonu ile kaşın sahip olduğu görünüm değiştirilir. Kaş daha hacimli ve hoş bir görünüme kavuşur. Yapılan kaş laminasyon işlemi, aşağıya doğru uzayan kaş yapısını ve düzensin yapıda olan görünümü düzelterek daha şekilli bir görünüm elde etmesini sağlar. Kaş yapısında bulunan bağlar kaş laminasyonu ile güçlendirilerek yeni ortaya çıkan kaş yapısının uzun süreli sabit kalır. Bireyin yüz yapısına uygun olacak şekilde ideal bir görünüm oluşturan kaş laminasyonu, kaşın dağınık görüntüsünü düzgün halde getirir. Ayrıca kaş laminasyon işlemi yapılırken kaş boyama da yapılarak birey için en uygun kaş görünümü ortaya çıkacaktır. Bunun sağlıklı ve hoş bir şekilde yapılabilmesi için birey kesinlikle alanında uzman olan kişilerle görüşmelidir. Bu sayede güvenli bir şekilde istenilen kaş elde edilir.

Kaş Laminasyon İşlemi Nasıl Yapılır?

Kaş laminasyon işlemini yaptırmak isteyen bireyler alanında uzman olan kişiler ile görüşerek işlem için tetkiklerden geçmelidir. Bu tetkikler de kaş yapısına, gürlüğüne ve çıkış düzenine bakılır. Yapılan kontroller sonucunda bireye kaş laminasyon işlemi yapılması gerekli görülürse işleme alınır. Kaş laminasyon işlemi yapılırken adım adım takip edilmesi gereken kurallar mevcuttur. Bu kurallar için şunları söylemek mümkünken kesinlikle adımlar takip edilmelidir. Aksi halde kaş yapısında istenilen dışında bir görünüm ortaya çıkabilir.

  • İlk adım da işlem görecek kaş özel temizleme ürünleri ile temizlenir.
  • İşleme tam anlamıyla başlanmadan önce kaşın çevresinde olan fazla tüyler alınır.
  • İşlem yapılmadan önce kaşın kalkması için etki eden kremler uygulanır.
  • Kaşın kalkmasına etki eden kremler sürüldükten sonra kaş yukarıya doğru taranarak bireyin yüz şekline uygun olan kaş şekillendirilmesi yapılır.
  • Kaşın şekillendirilmesi sağlandıktan sonra sabitleme yapılır ve elde edilen kaş yapısının bozulması engellenir.
  • Kaş laminasyon işleminin son adımında kaç çevresinin tahriş olmasını engellemek için besleyici kremler uygulanır.

Bütün bu kaş laminasyon adımları dikkatli şekilde takip edilmesi sonucunda bireyin istediği kaş yapısına ulaşmak mümkündür. Yapılan kaş laminasyon işleminde kaşlar arasında var olan boşlukların giderilmesi sağlanır.

Kaş Laminasyon İşlemi Sonrasında Nasıl Bakım Yapılır?

Kaş laminasyon işleminden geçen bireylerin işlem sonrasında dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat edildiği müddetçe bireylerin yeni kaş şekli ve kalıcılığı oldukça uzun süreli olur. Eğer işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken huşulara uyulmaz ve bakım sağlanmasa bireyin yeni kaş yapısı bozulmaya maruz kalır. Bu durumun ortaya çıkmaması için dikkat edilmesi gereken huşular için şunları söylememiz mümkündür.

  • İşlemden sonraki 24 saat içerisinde birey kaş çevresine su değdirmemelidir.
  • İşlemden sonra kaş çevresinin nemli kalması için bakım kremleri uygulanmalıdır.