Kırışıklık Aşısı

Kırışıklık Aşısı

Kırışıklık aşısı halk arasında gençlik aşısı olarak da bilinmektedir. Kırışıklık aşısı, zaman geçtikçe bireyin aldığı yaşlardan dolayı meydana gelen kırışıklık, sarkıklık ve gevşeme halinin giderilmesinde etkilidir. Ayrıca cildin canlanmasını da sağlayan kırışıklık aşısı, meydana gelen deri sarkıklığının ve yaşlılık belirtilerinin giderilmesinde oldukça etkilidir. Bireyin yaşlılık belirtilerini giderirken nem miktarını da arttırarak parlak ve hoş bir görünüm elde edilmesini sağlar. Kolajen üretiminin artmasını sağlayan bu aşı, hyalüronik asit ile cildin nemlenmesine destek verir.

Bütün bunların yanı sıra ameliyat gerektirmeyen bir işlem olmasından kaynaklı yüzün gençleşmesinde oldukça sık tercih edilen bir estetik türü denilebilir. Ayrıca bu tedaviye mezoterapi uygulaması da denilir. Aşı yapıldıktan bir süre sonra cilt altında eksilen vitamin ve minerallerin tazelenmesini sağlar. Aynı zamanda kırışıklık aşısının birçok faydası vardır. Bu faydalara bakınca cilde sağlanan faydalar için şunları söylememiz mümkün olur.

  • Cildin zaman içerisinde kaybettiği kolajen üretimini destekleyerek artış göstermesini sağlar.
  • Ciltte meydana gelen leke ve ton eşitsizliğini gidererek pürüzsüz bir görünüm kazandırır.
  • Vermiş olduğu etki ile cilt yukarı doğru bir gerilme gösterir. Bu gerilme cildin toparlanmasına etki eder.
  • Kırışıklık oluşmasını engellerken hali hazır da var olan kırışıklıkların azalmasını da sağlar.
  • Cilde nem verir, hacim katar ve bireyin daha genç gözükmesini sağlar.

Kırışıklık Aşısı Nasıl Yapılır?
Ameliyatsız bir işlem

olmasından kaynaklı birey lokal anestezi altındayken aşı işlemi gerçekleştirilir. Ağrı hissi oluşmadan yapılan bu kırışıklık aşısı yaklaşık 20 dk kadar sürer. İşlem yapılacak bölge temizlenerek işlem için uygun hale getirilir. Genellikle yüz bölgesine yapılan aşı, kırışıklık hangi bölge de yoğunluk gösteriyor ise o kısma uygulanır. Bu aşının ne kadar miktarda uygulanacağı doktor tarafından yapılan muayene sonucuna göre karar verilir. Çünkü her bireyin sağlık durumu ve vücut yapısı farklılık göstermektedir. Bu nedenden kaynaklı yapılan kırışıklık aşısı kişiye özeldir. Kırışıklık aşısının bireye sağladığı olumlu etkilere bakacak olursak ek olarak şunları söyleyebiliriz.

  • Bireyin göz çevresinde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesini sağlarken çekici bakışlar verir
  • Yaşın ilerlemesinden kaynaklı ciltte meydana gelen lekelerin giderilmesinde etki gösterir
  • Gıdı bölgesinin toplanmasını sağlarken çene bölgesinde olan sarkıkların da toplanmasını sağlar.

Kırışıklık Aşısı Kalıcı Mıdır?

Kırışıklık aşısı bilindiği üzere uzun süreli kalıcılık verse de ömürlük değildir. Cilde gençlik etkisi ve hacim verirken bireyin sağlık durumuna göre etkisini gösterir. Aşı yapıldıktan sonra bireyin sağlıklı beslenmesi ve düzenli egzersiz yapması gerekir. Eğer birey bu şartları yerine getirirse kırışıklık aşısının kalıcılık etkisi daha uzun sürecektir. Ayrıca bu aşı tek seansta değil 4 seansta yapılır. Ayrıca en uzun kalıcılık süresi 1 yıldır. Daha çok etkisini görmek için doktorun gerekli bulduğu hallerde işlem tekrar edilebilir. Bu durum da kalıcılık süresini olumlu etkiler.