Küçük Cerrahi İşlemler

Küçük Cerrahi İşlemler

Küçük cerrahi işlemler de genellikle estetik amaç ile yapılan işlemler sonrasında gereken bakım işlemi ihtiyacı duyulmayan ya da çok fazla bir cerrahi müdahale gerektirmeyen işlemlere denmektedir. Küçük cerrahi işlemlerini alanında uzman olan doktorlar yapılmalıdır. Aksi halde olmaması gereken sağlık durumları meydana gelebilir. Her ne kadar işlem esnasında ciddi bir sağlık sorunu riski olmasa da alanında uzman doktorların yapması oldukça faydalı olur. Bireylerin bu işlemleri istemesinin asıl sebebi kendini daha iyi hissetmek ve hoş görünmesini istemekten kaynaklanmaktadır. Aslında bu işlemlerin bir kısmı birey için gerekmese de kendini daha özgüvenli hissetmek için yaptırmaktadırlar. Küçük cerrahi işlemlerden geçen bireyler, işlem sonrasında bir bakım sürecinden geçmesine gerek olmaz.

Küçük Cerrahi İşlemler Nedir?

Bireylerin yaptırmakta olduğu ya da yapılması gereken birçok küçük cerrahi işlemler mevcuttur. Bu işlemlere bakacak olursak küçük cerrahi işlemler için kısaca şunları söylemek mümkün olur.

  • Tırnak Batık ve Tırnak Çekim Tedavisi: Tırnak batma sorunu genellikle bireylerin ayak baş parmağında meydana gelmektedir. Tırnağın iç kısmına batarak yumuşak dokuyu zedeler, enfeksiyon kapmasına neden olur. Bundan kaynaklı ayak baş parmağında ağrı ve acı hissi meydana gelir. Tırnak yapısı ile tırnağın çıktığı bölge birbiri ile uyuşmadığı için olan bir sorundur. Tırnak batma sorunu ortaya çıktığı zaman bireyler, çorap giymekte sorun yaşar, ayakkabı giymekte sorun yaşar ve ileri bir surum söz konusu ise yürürken bile ağrı hissi meydana gelir. Tırnak batma sorunun giderilmesi için küçük cerrahi işlem gerekebilir. İşlem uygulanmadan önce bireye lokal anestezi uygulanır. Böylece tırnak batığı alınırken bölge de acı hissi meydana gelmez.
  • Cherry Hemanjiyom Tedavi: Kan damarlarının artış göstermesi sonucu meydana gelen bir rahatsızlıktır. Parlak ve kırmızı şeklinde karşımıza geçen damar tümörlerinin tedavisi için küçük cerrahi işlemler gerekmektedir. Tedavi ile çıkarılan damar tümörleri sonrasında cilt eski formuna kavuşur.
  • Nevüs Ekizyonu: Ben aldırma işlemi olan nevüs ekizyonu için büyük bir operasyon gerekmeden küçük cerrahi işlem ile giderilebilmektedir. Genellikle yüz çevresi ve el çevresinde oluşan nevüsler bireyi rahatsız edebilir. Lazer işlemi ile nevüslerin alınması mümkündür. Bu işlem küçük cerrahi işlem olarak geçmektedir.

Küçük Cerrahi İşlemlerin Fiyatları Nedir?

Küçük cerrahi işlemlerin fiyatları için kesin bilgi vermek doğru olmaz. Çünkü her bireyin vücut yapısı ve sağlık durumu farklıdır. Aynı zaman da her bireye uygulanması gereken küçük cerrahi işlemler farklılık göstermektedir. Bunun için birey mutlaka bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorların muayenesinden geçmelidir. Muayene sonucuna göre bireyin rahatsızlığı belirlenirken uygun olan tedavi yöntemi de belirlenerek ona göre bir sonuç çıkacaktır. Doğru ve güvenilir bilgi için sağlık kuruluşuna gitmeniz oldukça doğru bir karar olur.