Lazerle Cilt Gençleştirme

Lazerle Cilt Gençleştirme Nedir?

Günümüzde bireyler zaman geçtikçe aldıkları yaşlardan dolayı kırışıklık, sarkıklık ve gevşeme gibi durumlarla karşılaşmaktadır. Cildin yaşlanma halini gidermek ve yavaşlatmak için hem erkek bireyler hem de kadın bireylerin sıkça tercih ettiği yöntemlerden biri olan lazerle cilt gençleştirme yöntemine başvurmaktadır. Lazerle cilt gençleştirme işlemi aynı zaman da bireyin cildinde meydana gelen leke izleri ve akne izlerini de yok eder. Yaşlılık izlerinin belirtileri kendini göstermeye başladığı zaman birey kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorlar ile görüşmelidir. Yapılan tetkiklere göre birey için lazer tedavisi uygun ise yapılır. Lazerle yapılan cilt gençleştirme işleminde bireyin cilt altında azalan kolajeni tetikleyerek kolajen üretimi arttırılır. Artan kolajen miktarı cilt yenilenmesini hızlandırarak daha canlı, parlak ve genç bir görünüm verir. Artan kolajen miktarı bireyin yaşlılık izlerini azaltır. Lazerle cilt gençleştirme işleminde genellikle Er – YAG ismine sahip olan lazer cihazı kullanılmaktadır. Kullanılan ER – YAG lazer cihazı cildin alt katmanlarına ulaşarak ayarlanabilir derecesi ile hem yaşlılık izlerini giderir hem de cilde canlılık, parlaklık ve dinç bir görünüm sağlar.

Lazerle Cilt Gençleştirme İşleminin Faydaları Nelerdir?

Bireyin cildine uygulanan lazer tedavisi, cilt gençleştirme de oldukça ön planda olan bir uygulamadır. Bu nedenden kaynaklı birçok kişi sıkça lazerle cilt gençleştirme işlemine başvurur. Zaman içerisinde olan leke izlerinin, akne izlerinin ve yara izlerinin giderilmesine etki etmektedir. Aynı zamanda ciltte oluşan kırışıklık, sarkıklık ve gevşeme gibi meydana gelen yaşlılık izlerinin de giderilmesinde oldukça etkili olduğunu söylemek mümkündür. Bütün bunların yanı sıra lazerle cilt gençleştirmenin daha birçok faydası mevcuttur. Bu faydalara bakacak olursak şunları söylememiz doğru olacaktır.

  • Cildin alt katmanlarına gönderilen lazer ışınları, cildin alt bağlarında olan dokuları düzenleyerek güçlendirir.
  • İşlem sonrasında bireyin cilt gözenekleri sıkılaşarak daha gergin bir hal alır.
  • Cilt artık daha canlı, parlak ve ışıltılı bir görünüm kazanır.
  • İşlem sonrasında bireyin cildinde azalan kolajen miktarı tetiklenerek kolajen miktarının artmasını sağlar. Bu artış bireyin daha genç görünmesine etki eder.

Bütün bunların yanı sıra lazerle cilt gençleştirme işlemi için daha birçok fayda olduğunu söylemek mümkün olur. Bu işlemi yaptırmak isteyen bireyler mutlaka alanında uzman olan kişiler ile görüşmelidir. Aksi halde cilt görünümü eski formundan daha kötü bir görünüm kazanırken sağlık sorunları meydana gelebilir.

Lazerle Cilt Gençleştirme İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

İşlem yapıldıktan sonra bireylerin dikkat etmesi gereken unsurlar vardır. Eğer bu unsurlara dikkat edilirse cilt daha dinç ve genç bir görünüm kazanır. Dikkat edilmesi gereken unsurlar için şunları söylemek mümkündür.

  • İşlemden sonra cilde soğuk kompres uygulanması cildi rahatlatır.
  • Kabuklanma meydana gelmemesi için devamlı cilt nemlendirilmelidir.
  • Güneş ışınlarından korunmak amacıyla güneş kremleri kullanılmalıdır.
  • İşlemden sonra bir süre duş alınmamalıdır.