LPG

LPG Nedir?

LPG bir cihaz olup genellikle selülit gidermek için kullanılır. Sadece selülitlerin giderilmesi için değil aynı zaman da bölgesel yağ birikimlerinin de azalmasında yardımcı olmaktadır. Bu cihaz vakumlama özelliği ile ön plana çıkar. Vakumlama işlemi yapılırken bireyin cildine masaj hareketleri de yaparak bireyin kan dolaşımını hızlandırır. Hem kadın bireylerin hem de erkek bireylerin sıkça sorun yaşadığı bölgesel yağ birikimi ve selülit sorunundan kaynaklı bireyler rahatsızlık duyar. Bireylerin vücut görünümü olduğundan daha deforme bir hal aldığı için bireyler bu sorunları gidermek için çeşitli yollara başvurur. Bu tedavi yöntemini yaptırmak isteyen bireyler ise genellikle vücutta sıkışan kan damarlarının oluşturduğu selülit görüntüsünü gidermek için tercih eder. LPG’nin sağlamakta olduğu hem vakum özelliği hem de vakum yapılırken masaj tekniği sayesinde oldukça ön plana çıkmaktadır. İşlemi yaptırmak isteyen bireyler kesinlikle alanında uzman olan doktorların denetimi altında iken LPG tedavisi yapılmalıdır.
LPG cihazının bireyin cildinde rahat hareket etmesi için hastaya özel bir çorap giydirilir. Yaklaşık olarak 15 seans yapılan bu işlem, bir hafta da toplam 3 seans olacak şekilde planlamalar yapılır. Bireye herhangi bir ağrı ve acı hissi vermeden yapılan bu işlemin bir seansı ortalama 40 dk sürmektedir. Bu işlemin tüm seanslarının sonunda bireyin cildinde ola selülit sorunu giderilir, sarkık hale gelen derinin sıkılaşması sağlanır ve bölgesel incelmeyi de sağlar.

LPG Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

LPG tedavisi olarak geçen bu işlem aslında ismi LPGG olan bir cihaz ile yapılmaktadır. LPG’nin vakumlama özelliği, emme özelliği ve dönme özelliği olmasından kaynaklı cilt üzerinde hareketli olan bir cihazdır. Bu nedenden kaynaklı bazı bireylere bu işlemin yapılması doğru değildir. Çünkü seri hareketleri nedeniyle zarar verebilir. Bütün bunların sonucunda LPG tedavisi kimlere uygulanamaz dersek şunları söylememiz doğru olacaktır.

  • Bireyin ileri derece de varis problemi var ise işlemin yapılması uygun değildir.
  • Kadın bireyler hamile ya da hamile olma ihtimali varsa işlemin yapılmaması gerekir. Çünkü bu ihtimali taşıp eğer işlem yapılırsa bebeğe hasar verilebilir.
  • Epilepsi hastalığı ya da kanama da sorun yaşayan bireylere de uygulanmamalıdır.

Bütün bu durumların sonucunda işlemin yapılması oldukça sakıncalı olur. Fakat bireyin yağlanma sorunu, selülit sorunu ve cilt sarkması gibi sorunları mevcut ise işlemin yapılması uygundur. LPG tedavi, seansları ne kadar fazla ise etkisini o kadar görmek mümkündür. Ayrıca bu sayede oluşan birikmiş yağların giderilmesini, sıkı halde olan yağların parçalanmasını ve daha sıkı bir deriye sahip olunmasını sağlar. Bütün bunlar için birey bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorların denetimine geçmelidir. Yapılan muayene ve tetkik sonuçlarına göre bireyin sağlık durumu uygun ise işlem yapılır. Aksi halde işlemin yapılması olası bir durum değildir.