Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

stetisyen ve cilt uzmanları tarafından yapılan medikal cilt bakımı, cildin temizlenmesi ve gençleşmesine yardımcı olan bir işlemdir. Medikal cilt bakımı bir nevi profesyonel anlamda yapılan cilt bakımı anlamına gelmektedir. Cildin derinlemesine temizliği sağlar, cilde nem verir ve cildin bolca beslendiği bir uygulamadır. Yapılan cilt bakımı bireyin yüzünün oldukça parlamasını sağlarken kan dolaşımının da hızlanmasına katkı sağlamaktadır. İşlem sonrasında bireyin gözenekleri temizlenmiş olur ve yüze canlılık katar. Medikal cilt bakımı sayesinde bireyin cilt katmanları derinlemesine temizlik sağlarken cilt neme doyar. Ayrıca yapılan bu medikal cilt bakımı bireyin yaşına, işlemin yapılacak olan bölgeye ve cilt sorununa göre işlem esnasında kullanılan bakım ürünleri değişiklik gösterebilir. Bütün bunların yanı sıra bireyi yaşlılığa karşı korurken yüzün daha genç gözükmesini sağlar. Düzenli olarak yapıldığı takdir de yaşlılık izlerinde de hafifleme olduğunu görmek mümkündür. Bu işlem alanında uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır.

Medikal Cilt Bakımının Sağladığı Faydalı Etkiler Nelerdir?

Bireyler düzenli olarak medikal cilt bakımını yaptırdığı takdir de kan dolaşımı hızlanır ve lenf drenaj sistemi aktif hale gelir. Bu aktifleşme sayesinde cilt kendi kendini yenilemeye başlayarak cildin daha genç ve parlak görünüm kazandığını söyleyebiliriz. Deri altına giden yeterli oksijen sayesinde birey canlılığını zaman içerisinde yitirmez. Böylece medikal cilt bakımı için birçok fayda olduğunu söyleyebiliriz. Bu faydalara bakacak olursak şunları söylememiz mümkündür.

  • Cilde sağlanan derinlemesine temizlik sonucunda gözenekler açılır ve deri rahatça nefes alır.
  • Anti – aging koruma etkisi verir.
  • Cilt canlılığını ve parlaklığını kazanırken sebum dengesi sağlanır. Aynı zaman da kan dolaşımı hızlanarak lenf drenaj sistemi aktif hale gelir.
  • Bireyin cildinde zaman içerisinde oluşan yaşlılık izlerinin ve cilt lekelerinin giderilmesinde etki gösterir.
  • Cildin elastik özelliğinin kaybedilmesini önler.

Bütün bunların yanı sıra medikal cilt bakımı için daha birçok faydalı özellik vardır. Her cilt tipine uygulanabilen medikal cilt bakımı, sivilce izlerini ve yara izlerini giderir. İşlemin olumlu sonuçlarını görmek için mutlaka düzenli yapılmalıdır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı yaptırmak isteyen bireyler kesinlikle bir sağlık kliniğine giderek işlemi güvenli sağlık koşullarında yaptırmalıdır. Alanında uzman olan cilt doktorları, güvenli olan sağlık kliniğinde temiz bir ortam da işlemi uygular. Profesyonel cilt bakımı için ilk olarak cilt yüzeyi uygun ürünler ile temizlenir. Daha sonra gözeneklerin açılması ve yumuşama göstermesi için cilt yüzeyin yoğun şekilde buhar terapisi uygulanır. Buhar terapisi sonucu yumuşayan ciltten siyah noktalar temizlenir. Bu işlemden sonra rayofrekans ile kolajen üretiminin tetiklenmesi sağlanır. Bütün bunların sonucunda bireyin, medikal cilt bakım işlemi tamamlanmış olur. Bu işlemi düzenli şekilde ve uzmanın belirlediği aralıklarda yapılması halinde olumlu etkilerini zaman içerisinde görmek mümkündür.