Mezoterapi

Mezoterapi Nedir?

Günümüzde sıkça tercih edilen mezoterapi işlemi bir çeşit estetiktir. Hem kadın bireyler tarafından hem erkek bireyler tarafından sıkça tercih edilen mezoterapi işleminin birden fazla alanda kullanılmaktadır. Bu alanlara bakacak olursak saç mezoterapisi, bölgesel incelme, selülit tedavisi ve çatlak tedavisi olarak saymak mümkündür. Tabii bu alanlar dışında da kullanım yerleri vardır. Genellikle saç derisine uygulanmakta olan mezoterapi işlemi oldukça faydalı bir işlem olduğunu söylemek doğru olur. Cildin yenilenmesine katkı sağlayan bu işlem, bireyler yaş aldıkça azalan kolajen miktarını tetikleyerek artış göstermesinde etkili olur. Artan kolajen miktarı sayesinde ise cilt kendini yenilemeye başlar. Ayrıca mezoterapi bireyin cildi için gerekli olan tüm mineral ve vitaminleri sağlamaktadır. Yeterli miktar da sağlanan mineral ve vitaminler cildin daha parlak ve canlı gözükmesini sağlarken saç derisine de etki ederek saç dökülmelerini oldukça azaltan bir işlemdir. Kan dolaşımını hızlandırmasından kaynaklı saçlar daha gür çıkar. Ameliyatsız bir işlem olmasından dolayı bireye herhangi bir ağrı ve acı hissi vermez. Ayrıca her bireyin sorunu dikkatlice dinlenerek kişiye özel bir mezoterapi tedavisi yapılır. Her şikâyete göre kullanılan mineral ve vitamin miktarı değişiklik gösterir. İşlemi yaptırmak isteyen bireyler kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorlar ile görüşmelidir. Yapılan tetkik ve muayene sonucuna ihtiyaç hali varsa mezoterapi uygulanır.

Mezoterapi Tedavisinin Kullanıldığı Alanlar

Mezoterapi saç dökülmeleri başta olmak üzere cilt lekeleri, yara izleri, çatlak tedavisi, selülit tedavisi ve güneş lekeleri için sıkça tercih edilen bir işlemdir. Kullanıldığı her alanda oldukça etkili olan bu işlem uygulama alanlarına daha ayrıntılı olacak şekilde bakmamız gerekirse şunları söylemekte fayda vardır.

Saç Mezoterapi Tedavisi: Bireylerin sıklıkla yaşadığı saç dökülmesi, kırılması ve azalma durumu için genellikle tercih edilmektedir. Oluşan bu sorunların giderilmesinde olumlu etkiler verirken saç dökülmesi zaman içerisinde azalırken kellik sorunu yaşayan bireyler de saç çıkmasını sağlar. Saç derisi için gerekli olan tüm mineral ve vitamin verilmesi bölgenin yeteri kadar beslenmesini sağlar. Böylece saç derisi için gerekli vitaminler sağlandığı için dökülme azalır.

İğnesiz Mezoterapi Tedavisi: Sıklıkla yapılan iğnesiz mezoterapi işlemi ağrı ve acı hissi vermemektedir. Herhangi bir hasar meydana gelmeden cildin güçlenmesinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Bu sayede cilt daha genç ve dinç bir görünüm elde eder.

Selülit Mezoterapi Tedavisi: Cinsiyet fark etmeksizin yapılan selülit tedavisinde oldukça ön planda olan bir işlemdir. Portakal kabuğu görünümünde meydana gelen selülitlerin giderilmesinde etkili olan mezoterapi işlemi, kan dolaşımı hızlandırarak yağ yakımını sağlar. Böylece selülitlerin giderilmesi sağlanır.

Bütün bu alanlar dışında farklı alanlarda da etkili bir işlem olan mezoterapi tedavisi için bireyler alanında uzman olan kişilerle görüşmelidir. Bu görüşmeler sonucunda işlem gerekiyorsa yapılır.