Microbleading

Microbleading Nedir?

Geçmişten günümüze kadar birçok kadın birey makyaj yapmaktadır. Sürekli yapılan makyaj uygulaması zaman içerisinde teknolojinin gelişmesi ile kalıcı hale gelmesi mümkün olmuştur. Microbleading de bunlardan biridir. Microbleading, günümüzde sıkça tercih edilen ve ön planda olan kalıcı kaş tekniğidir. Alanında uzman olan kişi, bireyin yüz yapısına uygun olacak şekilde kalıcı microbleading işlemi yapar. Alanında uzman kişilerin bu işlemi yapması bireyin bakışlarına ve keskinliğine anlam katmaktadır. Bu işlem yapılırken kalıcı makyaj boyası kullanılmaktadır. Kalıcı makyaj boyası bireyin kaşına uygulanırken tek kullanımlık olan steril iğneler kullanılır. Kullanılan steril iğnelerin yardımı ile kaş derisine kıla benzer çizgiler çekilir. Bu sayede ise üç boyutlu şekilde sanki gerçek kılmış gibi bir görüntü ortaya çıkar. Bu işlemi kesinlikle alanında uzman olan kişiler yapmalıdır. Aksi halde bireyin kaş yapısı doğallıktan çok yapay bir görünüm elde eder.

Microbleading İşlemi Nasıl Yapılır?

Kalıcı microbleanding işlemi ile bireyin kaşı yeniden tasarlanarak ortaya yeni bir tapı çıkarılır. Yeniden yapılandırılan kaş ile ortaya sanki gerçek kaş oluşmuş gibi bir görünüm oluşur. Microbelading işleminin ilk adımı ise kaşın düzenli şekilde dizayn edilebilmesidir. Bireyin isteğine göre ve yüz yapısına göre kaş şekillendirilir. Belli bir şekle getirilen kaş çizilerek kalıcı makyaj uygulaması için hazır hale gelir. Tabii bundan önce bölgeye anestezik krem sürülür ve bölgenin uyuşması beklenir. Bölge uyuştuktan sonra tek kullanımlık olan steril iğneler yardımı ile deri altına çok girmeden üç boyutlu şekilde kıl görüntüsü olacak şekilde kesiler atılır. Bu şekilde nüfuz eden boyalar işlem sonrasında silinir. Ortaya yeni kaş çıkmış olur. Bütün bu işlemlerin güvenli ve kaliteli şekilde olması için kullanılan boyanın doğal olması ve işlemi uygulayan kişinin deneyimli olması oldukça önemli bir konudur. Aksi halde yeniden yapılandırılan kaşlar doğal olmaktan çok yapay bir görünüm kazanır. Ayrıca başka birinde kullanılan iğnelerinde diğer bireyde kullanılması da sakıncalıdır. Yoksa bulaşıcı hastalıkların ortaya çıkması söz konusu olur.

Microbleading İşlem Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Microbleading işlemi yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar bireyin yeni kaş yapısının daha doğal durmasında yardımcı olur. Bu unsurlara bakacak olursak şunları söylememizde yarar vardır.

  • İşlemden sonra yaklaşık iki gün süre ile kaşa temas edilmemeli ve su ile yıkanmamalıdır.
  • İşlemden sonraki bir haftalık süreçte kaş ve çevresine nemlendirici bakım kremleri sürülmelidir.
  • Birey işlem gördükten sonra güneşten gelen zararlı ışınlardan kendini korumalıdır.

İşlem gören bireylerin temel olarak dikkat etmesi gereken unsurlar bunlardır. Ayrıca işlemden memnun kalmayanlar için silinme söz konusudur. Düzenli seanslar ve kontroller dahilinde işlem silinebilir. Bütün bunların sonucunda işlem gören birey her şekilde uzman kişinin önerilerine uymalıdır.