Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu Nedir?

Yüzün nazolabial bölgesinde meydana gelen çizgilerin katlanması sonucu oluşan derin çizgilerin giderilmesi için yapılan bir çeşit estetiktir. Bu estetik tür sayesinde burun çevresinden dudaklara kadar olan bölge de oluşan derin çizgilerin doldurulmasını sağlar. Aynı zaman da bireyin gülüşü daha canlı bir hale gelirken bireyin yüz çevresinin daha genç görünmesini sağlar. Bireyin yüzünde oluşan nazolabial çizgiler nedeniyle bireyin mutsuz gözükmesine neden olurken kırışıklıklar da meydana gelir. İşte tam da bu sebeplerden kaynaklı nazolabial dolgu işlemi uygulanır. İşlem sonrasında bireyin kırışık çizgileri gönderilerek genç bir görünüm elde edilir. Ayrıca vücudun kendi yapısında olan hyalüronik asitten kaynaklı bireye bir zarar vermeden çizgilerin giderilmesi sağlanır. Fakat bu işlem yapılmadan önce birey kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorların denetime geçmelidir. Doktorların muayenesi ve tetkiklerine göre bireyin sağlık durumu işlem için uygun ise yapılır. Aksi halde bireyin dağlık durumu uygun değilse işlemin yapılması kesinlikle yapılmaması gerekir.

Nazolabial Dolgu İşlemi Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde doktorların muayenesine bakılarak birey işleme alınır. Böylece bireyin işlem yapılacak bölgesi özenle temizlenir ve çevresine birey ağrı hissetmemesi için anestezik krem uygulanır. Bu sayede işlem esnasında oluşabilecek ağrı hissi ortadan kaldırılmış olur. Hyalüronik asit ile oluşturulan dolgu maddesi bölgeye özenle enjekte edilir. Ayrıca bu işlem sadece 20 dk sürmekte olup etkisini hemen görmek mümkündür. Birey işlem sonrasında günlük yaşantısına dönmesinde herhangi bir sorun oluşturmaz. Hem kadın bireylerin hem erkek bireylerin günümüzde sıkça tercih ettiği nazolabial dolgu işlemi ile birçok kişi istediği o tatlı gülüşe ve görünüme sahip olur. Fakat bu işlemin zaman zaman tekrar edilmesi gerekir. Çünkü vücut tarafından emilim yapıldığı için bölgedeki dolgu miktarı azalarak yok olur. Bu sebepten kaynaklı nazolabial dolgu işleminin kalıcı olmadığını söylemek mümkündür.

Nazolabial Dolgu İşleminin Yan Etkileri Nedir?

Nazolabial dolgu işlemini yaptırmak isteyen bireylerin merak ettiği sorulardan biri olan yan etkilerdir. Günümüzde bilindiği üzere nazolabial dolgu işleminin zararlı bir yan etkisi yoktur. Çünkü bireyin vücudunda olan hyalüronik asit ile dolgu maddesi birebir olduğundan kaynaklı vücuda zararlı bir madde verilmemiş olur. Vücut ile uyumlu olan bu madde bireye yan etki oluşturmaktan daha çok olumlu bir etki verir. Birey işlem sonrasında sadece hafif kızarıklık, şişkinlik ve morarma görür. Bunun dışında bireyin yaşamını etkileyecek kadar bir ağrı ve acı hissi meydana gelmez. Bireylerin mimikleri oldukça sağlıklı yapıda olur. Sağlıklı bir işlem için alanında uzman olan doktorların görüşü alınmalıdır. Doktorların tetkik ve muayenesine göre birey işleme alınmalıdır. Bu sayede oluşması ihtimal olan riskli durumlar ortadan kalkar. Aksi halde bireylerin sağlık durumunu olumsuz etkileyen durumlar oluşabilir.