Nefertiti (Boyun) Btx

Nefertiti (Boyun) Botoks

Ameliyatsız bir işlem nefertiti botoksu’nun bir diğer ismi boyun botoksu’ dur. Günümüzde hem erkek bireylerin hem kadın bireylerin sıkça tercih etmektedir. Nefertiti botoksu aslında bir gençleştirme işlemidir. Bireyin zaman geçtikçe aldığı yaşlardan kaynaklı oluşan kırışıklık, sarkma ve yaşlılık izlerinin giderilmesi için tercih edilen nefertiti botoksu genellikle boyun bölgesine yapılırken çene hattı da işlem içerisine dahil edilmektedir. Yapılan işlem sonrasında boyun ve boyun çevresi oldukça genç bir görünüm kazanırken çene hattının yapısı da kendini göstermeye başlar. Ayrıca boyun çevresi eski formuna göre daha sıkı bir görünüm alır. Boyunda var olan yatay çizgilerin giderilmesi için ameliyatsız yapılan bu işlemin en çok tercih edilme sebebi işlem esnasında herhangi bir kesi işleminin yapılmamasıdır. Nefertiti botoksu’ nu yaptırmak isteyen bireyler kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorların muayenesinden geçmelidir. Yapılan muayene ve tetkik sonuçlarına göre bireyin sağlık durumu işlem için uygunsa botoks’ un yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Nefertiti (Boyun) Botoksu Nasıl Yapılır?

İşlem yapılmadan önce uygulamanın yapılacağı bölge temizlenir. Daha sonra bölgeye anestezik krem sürülerek işlem esnasında oluşabilecek ağrı ve acı hissi önlenmiş olur. Bölgenin uyuşma hali gerçekleştikten sonra botoks maddesi bir enjektör yardımı ile deri altına nüfuz edilir. Belli bir miktarda deri altına verilen botoks maddesi bireyin boyun çevresinin ve çene hattının daha hoş, zarif gözükmesini sağlarken oluşan yaşlılık izlerinin giderilmesini de sağlar. Ayrıca sadece bir enjektör yardımı ile yapılan botoks işlemi görünürde herhangi bir iz bırakmaz. Bu durum da oldukça estetik bir görüntü sağlar. Aslında nefertiti botoksu sadece boyun botoksu olarak bilinse dahi iki aşamalı bir işlem olduğunu söylemek doğru olacaktır. Çünkü botoks işlemi başladıktan sonra botoks maddesi ilk olarak çene hat yapısına verilir. Daha sonra ise boyun çevresine uygulanır. İki aşamalı bir işlem olmasının nedeni ise birey için en uygun olan noktalar belirlenerek o kısımlara işlem yapılır. Bu sayede en verimli dönütü almak mümkündür. Yaklaşık 20 dk süren nefertiti işlem sonrasında birey hemen günlük yaşantısına dönebilir. Yaşantısını olumsuz etkileyecek bir durum söz konusu değildir.

Nefertiti (Boyun) Botoksu’ nun Etkileri Nedir?

Birçok kişinin yaşı ilerledikçe vücut yapısı eski formunu kaybederek yaşlılık izleri görülmeye başlanır. Çene hat yapısı keskinliğini kaybederken boyun çevresinde kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bunun için yapılan nefertiti botoksu’ nun birçok faydası vardır. Bu faydalara bakacak olursak şunları söylememiz mümkündür.

  • İşlem sonrasında boyun çevresi ve çene hattı daha canlı, parlak bir görünüm kazanır.
  • Birey daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olur.
  • Oluşan kırışıklık ve sarkık görüntünün giderilmesine katkı sağlar.
  • Birey daha çekici bir görüntü elde eder.