RadyoFrekans

RadyoFrekans Nedir?

RadyoFrekans uygulaması bir çeşit ısı tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Geçmişten günümüze kadar sıklıkla kullanılan RadyoFrekans uygulaması, bireyin derisinde oluşan kırışıklık, sarkıklık ve yaşlılık izlerinin tedavi edilmesinde etkili bir yöntemdir. Bu sorunların giderilmesi için oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Deri de oluşan bu sarkıklık, kırışıklık ve yaşlılık izlerinin giderilmesi için kolajen liflerine bir ısı tedavisi yapılır. Kolajen lifleri, birey zaman içerisinde yaş aldıkça gevşeme göstererek artık eskisi gibi çalışma formunu kaybeder. Bu durum da bireyin cildinde yaşlılık izlerinin oluşmasına neden olur. Bu durumun giderilmesi için bireylerin tercih ettiği tedavi yolu RadyoFrekans’tır.

Bu nedenle RadyoFrekans ile bireyin cildinde gevşeklik gösteren kolajen liflerinin gerilmesi ve daha sıkı bir hale getirilmesi için yoğun ısı enerjisi kullanılır. Yapılan yoğun ısı tedavisinden sonra deri de gerilme ve sıkılaşma hali meydana gelir. Bu durum bireyin daha genç, sıkı ve canlı bir görünüm kazanması sağlar. Kolajen liflerine yapılan bu ısı müdahalesi ile cilt daha sıkı ve pürüzsüz bir duruma gelir. Bütün bunlarla beraber RadyoFrekans bireyin cildinde olan siyah nokta, yara izi ve güneş lekelrinin giderilmesinde de oldukça fayda sağlar. Bu işlemi yaptırmak isteyen bireyler kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorların denetiminden geçmelidir. Alanında uzman olan doktorların muayene ve tetkik sonuçlarına göre birey işlem için uygun ise yapılır. Aksi halde işlemin yapılması mümkün değildir.

RadyoFrekans Uygulaması Nasıl Yapılır?

RadyoFrekans uygulama süresi ve seans sayısı yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Seans süresi ortalama olarak 40 dk sürmektedir. Tabi duruma göre değişkenlik gösterir. Genellikle 10 seans süren bu işlem, hafta da bir kez olacak şekilde uygulanır. Yapılan işlemin sonunda bireyler gözler görülür şekilde farklılık fark edecektir. Ameliyatsız bir işlem olmasından kaynaklı bireye herhangi bir ağrı ve acı hissi vermez. Bu nedenle bireyler tarafından sıklıkla tercih edilen RadyoFrekans uygulamasını, işlemden bir hafta önce kadar süre ile kan sulandırıcı ilaçların kullanılmasını durdurmalıdır. Ayrıca bunun yanı sıra işlem yapılacak olan bölgeye yaklaşık 2 ay süre boyunca bir lazer işlemi uygulanmaması gerekir. Yüz çevresine yapılan RadyoFrekans uygulaması ise yaklaşık olarak 30 dk sürmektedir. Yüz çevresine yapılan işlem sonrasında birey kesinlikle güneşten gelen zararlı ışınlardan korunmalıdır. Aksi halde cilt lekeleri meydana gelebilir. Uygulanan RadyoFrekans işleminden sonra oluşan etkiler için şunları söylemek doğru olacaktır.

  • Uygulanan bölge de olumlu sonuçları ve etkisini görmek mümkündür.
  • Oluşan etkinin kalıcı olduğu ve uzun süreli olduğunu görürüz.
  • Seanslar sonunda daha hızlı sonuç elde edilir.

Bütün bu durumlara bakıldığı zaman RadyoFrekans uygulamasının faydaları oldukça çoktur. İşlemi yaptırmak isteyen bireyler alanında uzman olan kişiler ile mutlaka görüşmelidir.