Şakak Dolgusu

Şakak Dolgusu Nedir?

Hem erkek bireyler tarafından hem de kadın bireyler tarafından günümüzde sıkça yaptırılan şakak dolgusu, baş bölgesinden yanak, alın ve göz arasını kapsayarak yapılan bir tür estetik işlemidir. Zaman ilerledikçe bireylerde görülen yaşlılık izleri, kırışıklık, ciltte sarkma ve gevşeme hali yüzün şakak bölgesinde kendisini göstermeye başlar. Bu bölgede oluşan çökme ve kırışıklık etkilerinin giderilmesi için uygulanan şakak dolgusu, hyalüronik asit olan dolgu maddesi enjekte edilerek yapılır. Dolgu maddesinin uygulanması ile meydana gelen çöküntüleri, yanak daralması ve alnın genişlemesi gibi durumların giderilerek yüz bölgesinin daha genç ve dinç görünmesini sağlar. Aynı zaman da şakak çevresi de oldukça canlı bir görünüm kazanır. Yüzün hacimli bir görüntü kazanması için birey kesinlikle güvenilir bir sağlık kliniğinde ve alanında uzman olan doktorlar tarafından işlemi yaptırmalıdır.

Şakak Dolgu İşlemi Nasıl Yapılır?

Genellikle şakak bölgesinde meydana gelen yaşlılık izlerinin giderilmesi için tercih edilen şakak dolgusu, işlem bittikten sonra bireyin daha hoş ve canlı bir yüze sahip olmasını sağlar. Şakağın olduğu bölgeden kaynaklı işlem yapılırken bir o kadar dikkat edilmesi gerekir. İşlem yapılırken alanında uzman olan doktor şakak ve elmacık kemiğinin oldukça orantılı bir yapıya gelmesine dikkat ederek dolgu maddesini enjekte eder. Şakak dolgusunun yapılacak olan bölge temizlenerek anestezik krem uygulanır. Böylece yaşanabilecek ağrı ve acı hissinin oluşması engellenir. Uyuşan bölgeye belirlenen aralıklar ile dolgu maddesi nüfuz edilir. Bütün bunların sonucunda yaklaşık 30 dk süre ile istenilen sonuç elde edilir. İşlem sonrasında bireyin istediği gibi bir şakak görüntüsü ortaya çıkarak yaşlılık izleri giderilmiş olur. Fakat zaman ilerledikçe vücudun dolgu maddesini emmesinden dolayı belirli aralıklar ile tekrar edilmesi gerekir. Tekrar edilmesi halinde şakak dolgusunun kalıcılık hali de bir o kadar uzun sürmektedir.

Şakak Dolgu İşleminin Faydaları Nelerdir?

Bireyin şakak bölgesinde meydana gelen yaşlılık izleri ve çizgilerin oluşmasını engellerken bireyin daha hoş bir yüze sahip olmasını sağlar. Bunun yanı sıra şakak dolgusunun birçok faydası mevcuttur. Bu faydalı etkilere bakacak olursak şunları söylememiz mümkün olur.

  • Şakak bölgesinde zaman içerisinde oluşan kırışık çizgilerin giderilmesini sağlar.
  • Şakak bölgesinin ve yüz çevresinin eski formuna göre hacim katarken canlılık verir.
  • İşlemin yapıldığı andan itibaren etkisini görmek mümkün olur. Ayrıca kaş ve alnın kalkmasını sağlarken bireyin bakışlarına çekicilik katar.
  • Yüz çevresinde oluşan oran bozukluğunu gidererek simetrik bir görüntü sağlar.

Bütün bu etkilere bakıldığı zaman şakak dolgu işleminin güvenilir malzeme ve alanında uzman olan doktorların elinden yapılması gerektiğini görmüş oluruz. Aksi halde bireyin şakak dolgusu güvenli ve kaliteli dolgu maddesi ile yapılmazsa yüz çevresi ve şakak bölgesinde şekil bozuklukları olur. Bunu engellemek için sağlık kuruluşuna gitmek oldukça doğru bir karar olacaktır.