Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz, bireylerin vücudunda oluşan bölgesel yağ dokularının giderilmesi için uygulanan bir çeşit bölgesel zayıflama yöntemidir. Fosfatidil kolin olarak bilinen madde ile soğuk lipoliz uygulaması yapılır. Bu durum bölgesel zayıflama da etki sağlar. Bireyin sağlık durumuna uygulanmasına karar verile soğuk lipoliz bir diğer tür olan bölgesel zayıflama yöntemi liposuction’ a benzemektedir. Soğuk lipoliz uygulamasında kullanılan fosfatidil maddesi, bireyin kolesterolünü düşürmek ve tansiyon durumun ne halde olduğunu görmek içinde kullanılır. Bu madde günümüz zamanında da sıkça kullanılmaktadır. Kalitesi ve güveni test edilmiş olan bu maddenin bireye vermiş olduğu etki oldukça kuvvetlidir. Ayrıca bireyin vücudunda biriken yağ miktarının bölgesel olarak giderilmesinde etki gösterirken yağ dokularının tamamen giderilmesini de sağlar. Bu sayede bölgesel zayıflamak isteyen bireylerin sıkça tercih ettiği bir işlem olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Bütün bunların yanı sıra bölgesel zayıflama sağlamak isteyen bireyler bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorların gözetimine girmelidir. Alanında uzman olan doktorların muayene ve tetkiklerine göre bireyin sağlık durumu elverişli ise soğuk lipoliz yapılır.

Soğuk Lipoliz Yönteminin Etki Süresi Nedir?

Soğuk lipoliz uygulama seansı ne kadar fazla ise etki süresi de bir o kadar fazladır. Soğuk lipolizin etki süresini etkileyen bazı durumlar vardır. Bu durumlar işlemi yaptıran kişinin yaşı, kilosu ve sağlık durumu vb. etkilerdir. Soğuk lipoliz uygulaması bireye yaklaşık seans uygulanır. Bölgesel zayıflama istenilen bölgeye uygulanan soğuk lipolizin etkisini seansların sonunda görmek mümkündür. Uygulama yapıldıktan bir süre sonra vücutta biriken yağ dokuları dışarı atılır. İşlemin etkisini genellikle üçüncü seanstan sonra gördüğünü söyleyen bireyler vardır. Fakat bu etki süresi bireyin sağlık durumuna göre farklılık göstermektedir. Her bireyin sağlık durumu farklı olduğu için net seans sayısını söylemek doğru olmaz. Bütün bunların yanı sıra soğuk lipoliz yapılırken kullanılan ilaçlar ve ilaçların miktarı bireye göre yine farklılık gösterir. Bunun için bireyler kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorların gözetiminde işlemi yaptırmalıdır. Aksi halde olmaması gereken sağlık durumları meydana gelir.

Soğuk Lipoliz Yöntemi Kimlere Uygulanmaz?

Bölgesel zayıflama yöntemi olarak bilinen soğuk lipoliz herkese uygulanamaz. Birey soğuk lipoliz için uygun sağlık durumunda değil ve gerekli olan koşulları sağlamıyor ise yapılması tavsiye edilmez. Eğer birey işlem için uygun koşulları sağlıyor ise yapılabilir. Soğuk lipolizin yapılmaması gereken durumlara bakacak olursak şunları söylememiz mümkün olur.

  • 18 yaşına gelinmemiş ise işlem kesinlikle yapılmamalıdır.
  • Kadın bireyler hamile ya da bebek emziriyor ise işlemin yapılması uygun değildir.
  • Birey şeker hastası ise işlem yapılmamalıdır.
  • Bireyin genetik bir rahatsızlığı varsa ve kronik rahatsızlık mevcutsa işlem için uygun değildir.
  • Bireyin akciğer hastalığı ya da böbrek hastalığı mevcut ise yapılması mümkün değildir. Buna rağmen soğuk lipoliz uygulanırsa sağlık durumu tehdit altına geçer.
  • Bireylerin ilaca karşı alerjisi mevcutsa yapılması mümkün değildir.