Somon DNA

Somon DNA Nedir?

Somon DNA tedavisi bilindiği üzere hyalüronik asit ve somon balığının spermleri ile yapılmaktadır. Bu sayede bireyin cilt hücrelerine yönelik çalışma yapılır. Cilt hücrelerine yapılan Somon DNA tedavisi cildin daha genç gözükmesine yardımcı olur. Günümüzde hem kadın bireyler hem de erkek bireyler bu işlemi yaptırarak daha genç gözükmesini ister. Aynı zamanda yaş aldıkça yaşlılık izlerinin en az olacak şekilde meydana gelmelerini isterler. Fakat zaman içtikçe bireyler yaş alır. Bu nedenle kırışıklık, sarkıklık ve gevşeme durumu meydana gelir. Bunun asıl sebebi ise insan vücudunda bulunan hyalüronik asidin zaman içerisinde azalmasından kaynaklı hücreler kendisini yenileyemez. Somon DNA tedavisi ile vücudun ihtiyacı olan hyalüronik asit verilerek cilt kendini yenilemeye başlar. Bu sayede cildin kalitesi artarak kuru görünüm ortadan kalkar.

Somon DNA Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Bu işlemin yapılması için bireylerin hazırlanması gerekir. Tedavi öncesinde birey hazırlanır. Hazırlık süreci ise ortalama 10 dk’dir. Aynı zaman da hazırlık yapılırken hyalüronik asit cilde yoğun şekilde nem sağlar. Yapılan nemlendirme işleminden sonra bireyin cildi Somon DNA tedavisi için hazır hale gelir. Bireyin cilt altına mikro iğneler yardımı ile uygulanmaktadır. İşlem tam olarak başlanmadan önce işlem görecek bölge iyice temizlenerek anestezik kremler ile uyuşturulur. Bu kremler olası ağrı ve acı hissini önlemek amacı ile kullanılır. Özel olarak hazırlanan Somon DNA’sı cilde bir enjektör yardımı ile nüfuz edilir. Enjeksiyon işlemi bittikten sonra cildin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineraller sağlanmış olur.

Somon DNA Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Somon DNA Tedavisi bilindiği üzere hücre tazelemekte olup bireyin cildine canlılık katar. Somon balığının sperminden alınan hücreler bireyin cildinde azalma gösteren kolajen’ı tetikleyerek artış göstermesine yardımcı olur. Artan kolajen ile cilt kendini zaman içerisinde toplayarak cilde parlaklık ve canlılık verir. Bütün bunların yanı sıra daha birçok faydası vardır. Bu faydalara bakacak olursak şunları söylememiz mümkündür.

  • Cilt sarkmalarını zaman içerisinde giderir.
  • Oluşan kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili bir tedavidir.
  • Tedavi sonrasında bireyin cildinde herhangi bir iz kalmaz.

Somon DNA Tedavisi’nin etkilerini görmek isteyen bireyler kesinlikle alanında uzman olan kişiler ile görüşmelidir.

Somon DNA Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Yapılan tedavinin bireye zararı olmamakla beraber birçok faydası vardır. Fakat bu faydaları görebilmek için işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlara mutlaka uyulmalıdır. Bu unsurlar için şunları söylemek mümkündür.

  • İşlem sonrasında birey kan sulandırıcı ilaç almamalıdır.
  • Birey kesinlikle güneşten gelen zararlı ışınlardan kendini korumalıdır.
  • Cilde soyma etkisi verecek ürünler sürülmemelidir.
  • Fiziksel temasta bulunulmamalı aynı zamanda su ile temas edilmemelidir.

Bir süre bu unsurlara dikkat edildiği takdir de tedavinin daha çok etkisini görmek mümkün olur.