Saç Uyg.

Saç Uygulamaları

Dolgular sentetik ve otolog dolgular olarak iki ana başlık altında toplanabilir. Otolog dolgu eşittir yağ dolgusu şeklinde özetlenebilir. Sentetik dolgular ise geçici, yarı-kalıcı, kalıcı dolgular olarak 3 e ayrılır. Kalıcı dolgular silikon dolgular olarak bilinir bir zamanlar kullanılmış olsa da yan etkilerinden dolayı piyasadan çekilmiştir ve kullanılmamaktadır.Yani şu an onaylı geçici ve yarı kalıcı dolgular piyasadadır. Geçici dolgular hyaluronik asit dolgular, yarı kalıcı dolgular ise PCL(polikaprolakton) ve kalsiyumhidroksi apatit dolgulardır. Teorik olarak geçici dolgu statüsünde olsa da pratikte hyaluronik asit dolgularında yarı kalıcı dolgu özelliği gösterdiği görülmektedir.

Mezoterapi

Günümüzde sıkça tercih edilen mezoterapi işlemi bir çeşit estetiktir. Hem kadın bireyler tarafından hem erkek bireyler tarafından sıkça tercih edilen mezoterapi işleminin birden fazla alanda kullanılmaktadır.

Saç Ekimi

Saç ekimi işlemi saç dökülmesi ve kelli sorunu yaşayan bireylerin sıklıkla tercih ettiği bir işlemdir. Hem kadın bireyler hem erkek bireylere yapılan saç ekim tedavisi genellikle erkek bireyler tarafından daha sık tercih edilmektedir.