Ameliyatsız Gıdı Estetiği

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Nedir ?

Çenenin alt kısmında meydana gelen yağ birikimi bireyin yaşı ilerlediği zaman sarkma ve kırışık halini almaktadır. Gıdı bölgesinin gevşemesi sonucu birçok birey bundan rahatsız olur. Estetik görüntüyü bozan sarkma, kırışıklık ve gevşeme hali bireylerin görüntüsünü olumsuz etkilerken birçok birey bundan rahatsızlık duyar. Gıdı bölgesinde meydana gelen bu sorunun ortaya çıkmasında birçok neden vardır. Bu nedenlerden kaynaklı hem kadın bireyler hem erkek bireyler ameliyat olmadan gıdı estetiğini yaptırarak giderilmesini ister. Çünkü birey işlem esnasında herhangi bir acı hissi ve ağrı hissi oluşsun istemez. Bundan kaynaklı çoğu kişi acı ve ağrı hissi meydana gelmeden ameliyatsız gıdı estetiğini tercih eder. Gıdı estetiğinin asıl amacı bireyin yüz çevresi ve dekolte çevresinde meydana gelen sarma ve kırışıklık halinin giderilmesini sağlamaktır. Bu sebepten kaynaklı gıdı bölgesinde biriken yağlar, liposuction işlemi ile vücuttan atılması sağlanır. Ayrıca gıdı bölgesinde meydana gelen sorunun giderilebilmesi için sadece gıdı estetiği yapılması gerekir. Başka türlü sorunun giderilmesi mümkün değildir.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız gıdı estetiğini genellikle ameliyat olmak istemeyen kişilerin tercih ettiği bir alandır. Ameliyatsız gıdı estetiği ve ameliyatlı gıdı estetiğine bakacak olursak aralarındaki en büyük fark ameliyatsız gıdı estetiğinin kalıcı olmamasıdır. Bu durumun söz konusu olduğunu işlemi yaptırmak isteyen kişiler ile görüşme esansında bilgilendirilmektedir. Bunun yanı sıra ameliyatlı gıdı estetiği de kendi içerisinde farklı türlere ayrılmaktadır. Bu türlere bakacak olursak ameliyatsız gıdı estetiği için şunları söylemek doğru olacaktır.

  • Radyofrekans Dalgaları ile Ameliyatsız Gıdı Estetiği: Ameliyatsız bir işlem olan radyofrekans dalgalarının bir diğer ismi ise thermagedir. Gıdı bölgesinde biriken yağlanmanın üstüne direkt olarak radyofrekans dalgaları gönderilerek deri altının normalden daha fazla ısınması sağlanır. Böylece gıdı bölgesi yavaşça sıkılaşır.
  • Ultrason ile Ameliyatsız Gıdı Estetiği: Gıdı bölgesinin olduğu yere ultrason ile ses dalgaları gönderilerek yağ dokusunun azaltılması amaçlanır. Böylece gıdı bölgesinde olan sarma ve kırışma halinin giderilmesi sağlanır.
  • Mezoterapi ile Ameliyatsız Gıdı Estetiği: Mezoterapi işleminin diğer ameliyatsız gıdı estetiğinden farkı diğer tedavi türlerine göre daha uzun sürmesidir. Mezoterapi işlemi gıdı bölgesi ve çevresinde olan gevşeme, sarma ve kırışıklık gibi olumsuz görüntünün giderilmesinde oldukça etkilidir. Mezoterapi işlem seansları tamamen bittikten sonra yağ dokusunun eridiğini görmek ve sarkmaların kalktığını görmek mümkündür.

Ameliyatsız gıdı estetiği, ameliyatlı gıdı estetiğine göre oldukça kolay olup etkisini kısa süre de görmek mümkündür. Fakat kalıcı bir işlem olduğunu söyleyemeyiz. Gerektiği durumlarda işlemler tekrar edilebilir. Bunun için bireyler kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorlar ile görüşmelidir. Yapılan muayene sonucuna göre işlem için uygun sağlık durumunda ise işleme alınır. Böylece herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmak olası bir durum değildir.​