EMSLIM

EMSLIM Nedir?

EMSLIM bilindiği üzere bireyin vücudunda bulunan kasların uyarılmasını sağlayarak kas oluşumuna yardımcı olan bir cihazdır. Bu cihazın elektromanyetik alan özelliği vardır. Elektromanyetik alan özelliği sayesinde bu cihazın bireye sadece 30 dk uygulanması, bireye sanki yüzlerce mekik çekmiş hissi verir. EMSLIM cihazının sağlamış olduğu etki ile bireylerin sıklıkla kaslarının çalışmasına etki eder. Ayrıca bu etkisi sayesinde cihaz, vücut şekillendirme cihazı olarak da anılmaktadır. Bu cihazın oldukça etkili olmasının asıl sebebi içerisinde HI – EMT içeren teknolojinin bulunmasıdır. Bu teknoloji sayesinde cihaz kasların daha sıkı çalışmasını sağlarken kas kasılmalarının artmasında etkili olur. Bu teknolojinin bireye yarattığı etki kas kasılmalarının normalden uzun değil daha uzun sürmesidir. Bu nedenle bireyin kasılan kasının sürekli olarak gergin ve işlem halinde bulunmasıdır. Kasların sürekli kasılma halinde olması demek cihazın verdiği etkiye uyum sağlamasından kaynaklanır. Cihazın verdiği etki ile kasların zaman içerisinde geliştiğini gösterir. HI – EMT teknolojinin aynı zaman da bu kadar etkili olmasının sebebi ise sadece kaslara değil oluşan yağların da erimesine etki eder. Bu nedenle yağlar erirken kasılan kasların da daha belirgin bir hale gelmesine katkı sağlar.

EMSLIM Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

EMSLIM ile yapılan uygulama sonrası bireyin kasları daha aktif olarak çalışırken oluşan yağlarında giderilmesine katkı sağlar. Bu nedenle bireyin fiziği oldukça hoş ve naif bir yapıya gelecektir. Bireyin vücut yapısının şekillenmesine yardım ederken kasların daha kuvvetli olmasını da sağlar. Bütün bunların yanı sıra EMSLIM faydaları için şunları söylememiz doğru olacaktır.

  • İşlem yapıldıktan sonra bireyinin bölgesel olarak bulunan yağların erimesine yardım erken bölgesel incelme de sağlar.
  • Bireyin kan dolaşım hızı oldukça hızlanır.
    Bireyin metabolizması hızlanarak sağlıklı olarak sistem çalışır.
  • Bireyin vücut kitle indeksi zaman içerisinde dengeli bir hale gelir.

Bütün bu durumlara bakıldığı zaman EMSLIM uygulamasının bireye oldukça faydalı bir etki verdiğini görürüz. Ayrıca EMSLIM uygulamasının seans sayısı ve süresi, uygulanan bölgenin farklılığına göre değişkenlik göstermektedir. Buna rağmen genellikle 5 – 8 seans arasında bir değişim söz konusudur. Tüm seanslar bittikten sonra oluşan yeni kas kütlelerinin ve fiziğin kaybolmaması için denge gereklidir. Bu dengenin sağlanması için de bireyin EMSLIM seansları bittikten sonra yıl da bir kez tekrar etmelidir. Hem kadın bireyler hem de erkek bireylerin yaptırabildiği bu işlemin hangi yaştan olunursa yapılmasında bir sakınca yoktur. Fakat her ihtimale karşı birey bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorların denetimine girmelidir. Alanında uzman olan doktorların yaptığı muayene ve tetkik sonuçlarına göre bireyin sağlık durumu elverişli ise işlemin yapılması desteklenir. Bu nedenle birçok bireyin tetkiklerden geçmesi önerilir. Aksi halde olmaması gereken sağlık sorunları meydana gelir.