Elmacık Dolgusu (Ön-orta-yan)

Elmacık Dolgusu Nedir?

Bireylerin yaş almasından kaynaklı meydana gelen yüz çevresinde özellikle yanak ve elmacık kemiği bölgesinde oluşan gevşeme ve kırışıklıkların giderilmesinde etki gösterir. Vücut sürekli yer çekimine karşı hareket etmesine rağmen zaman geçtikçe yaşlılık izleri görülmeye başlanır. Yüz bölgesinde görülüne özellikle elmacık kemiğinin çevresinde görülen kırışıklık ve sarkma etkilerini yok eden elmacık dolgusu bireylerin oldukça dikkatini çekmektedir. Genellikle kadın bireyler tarafından tercih edilen bir işlem olmasına rağmen günümüzde erkek bireyler tarafından da oldukça tercih edilmektedir. Oldukça kısa süren elmacık dolgu işlemi sonrası birey daha genç, canlı ve dinç gözükür. Aynı zaman da bireyin yanağında meydana gelen çökük görüntünün de giderilmesi sağlar. Sağlıklı bir elmacık dolgusu için bireylerin sağlık kliniğine gitmesi önerilir. Ayrıca alanında uzman olan hekimlerin denetimi altında yapılması olası sağlık sıkıntılarının önüne geçilmesini sağlar.

Elmacık Dolgu İşlemi Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği çevresinde olan çöküklük ve kırışık izlerinin doldurulması için etkili olan elmacık dolgusu, ameliyat gerektirmeyen bir işlemdir. Ameliyat gerektirmediği için bireye herhangi bir ağrı ve acı hissi oluşturmaz. Bu nedenden kaynaklı işlemi yaptırmak isteyen bireylerin korkusu azalır. Ayrıca yüz çevresinin kaybettiği formu tekrar kazandırarak çekici bir görüntü yaratır. Bütün bunlar göz önünde bulundurularak elmacık dolgu işleminden önde birey bir sağlık kliniğine giderek alanında uzman olan hekimlerin denetiminden geçmelidir. Eğer bireyin sağlık durumu elverişli ise işleme alınır. Yapılan tetkiklerin sonucuna göre bireyin elmacık bölgesi için dolgu maddesinin miktarı belirlenir. Daha sonra işlem yapılacak bölge temizlenerek anestezik krem sürülür. Anestezik krem ile oluşabilecek ağrı hissi engellenir. Uyuşan bölgeye belli mesafeler ile dolgu maddesi enjektör yardımı ile nüfuz edilir. Uygulanan dolgu maddesi bireyin yanaklarına ve elmacık çevresine hacim katarak dolgun bir görünüm oluşturur. Buradaki asıl amaç oluşan yaşlılık izlerinin giderilmesi ve genç bir görünüm elde edilmesidir.

Elmacık Dolgu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Elmacık dolgu işlemi ameliyat gerektirmeyen bir estetik işlemi olmasından kaynaklı diğer tür estetik işlemlerine göre oldukça kısa sürüp iyileşme süreci de kısa sürer. Enjektör yardımı ile yapılan elmacık dolgu işlemi, yaklaşık 20 dk sürüp kişi işlem sonrasında hemen günlük hayatına devam edebilir. Her ne kadar kısa süren bir işlem olsa dahi birey kesinlikle bir sağlık kliniğine giderek alanında uzman olan hekimlerin denetiminde işlemi yaptırmalıdır. Böylece bireyin dolgu işlemi hem güvenilir bir ortamda olur hem de olası risk halleri için önlem alınmış olur. Ayrıca elmacık dolgu işlemi bireyin sağlık durumuna göre yapıldığı için olası durumlar analiz edilmiştir. Bireylerin genellikle tercih ettiği bu dolgu işlemi, bireye genç ve naif bir görünüm verirken bakışlar keskinleşerek oldukça canlı bir hava verir.