Boyun Dolgusu

Boyun Dolgusu Nedir?

Genellikle bireyler de yaş ilerledikçe ortaya çıkan boyun kırışıklığı, sarkması ve gevşemesi sorunlarından kaynaklı yapılmak istenen boyun dolgusu ile bireyler daha genç ve dinç yapıda olur. Boyun çevresinde oluşan bu durumlar bireyi olduğu halden daha yaşlı ve güçsüz göstermektedir. Bu nedenden kaynaklı hem erkek bireyler hem de kadın bireyler boyun dolgu işlemine başvurmaktadır. Boyun dolgu işlemi ile birey ameliyat olmadan boyun çevresinin daha genç durmasını sağlar. Bu duruma bakıldığı zaman işlem esnasında kesi olmadığı için birçok kişinin ilgi alanına da girmektedir. Boyun dolgu işleminde genellikle hyaluronik asit denilen madde kullanılmaktadır. Bu madde her bireyin vücudun da olan doğal bir yapı malzemesi olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu sebepten kaynaklı boyun çevresinde ya da vücutta herhangi bir alerjik sorun gündeme gelmez. Ayrıca bu madde istenildiği takdir de vücut içerisinde eritilebilir. Bundan dolayı birçok kişi işlemi güvenle yaptırır. Eğer işlemden memnun kalınmaz ise hyaluronik asit eritilerek boyun eski formuna çevrilir. Bireyler işlemden önce kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorlar ile görüşmelidir. Yapılan tetkiklere göre birey işleme uygunsa yapılır. Aksi halde olmaması gereken sağlık sorunları meydana gelebilir.

Boyun Dolgu İşlemi Nasıl Yapılır?

Boyun dolgu işlemi ameliyat gerekmeyen bir işlem olduğu için bir enjektör yardımı ile bireyin boyun bölgesine uygulanmaktadır. Boyun dolgu işleminden önce ilk yapılması gereken şey boyun çevresinin dikkatlice temizlenmesidir. Dolgu maddesi enjekte edilirken ağrı hissinin oluşmaması için bölgeye anestezik krem sürülür ve bölgenin uyuşması beklenir. Daha sonra Boyun çevresinde oluşan kırışıklıkların ve sarkama halinin olduğu yerler tespit edilerek işlemin yapılacağı kesim belirlenir. Boyun da var olan yatay çizgiler takip edilerek dolgu maddesi kısa aralıklar ile deri altına enjekte edilmeye başlanır. Bütün bu işlemlerin sonunda etkili sonuç elde edebilmek için bireyler alanında uzman doktorların gözetimi altında işlemi yaptırmalıdır. Boyun dolgu işlemi yaklaşık olarak 20 dk sürüp etkisini anında görmek mümkün olur.

Boyun Dolgu İşlemi Kimlere Yapılır?

Boyun dolgu işlemi genellikle boyun ve çevresinde meydana gelen kırışık, sarkma ve gevşeme halinden rahatsız olan bireylere yapılır. Boyun çevresinde zaman ilerledikçe meydana gelen şekil bozukluğunu giderme de yapılır. Ayrıca ameliyat işleminden korkan bireylerin yönelmekte olduğu boyun dolgu işlemi bireye ağrı hissi vermediği için de oldukça tercih edilen estetik yöntemidir. Bütün bu durumlara bakıldığı zaman boyun dolgu işlemi bu sorunlardan kaynaklı rahatsızlık duyan bireylere yapılmaktadır. En önemli faktör ise bireyin sağlık durumunda herhangi bir sorun yoksa yapılabilmektedir. Bundan kaynaklı bireyler kesinlikle sağlık kuruluşuna gitmelidir. Sağlık kuruluşunda yapılan tetkiklere göre sağlık durumu el veriyor ise boyun dolgu işleminin yapılmasında herhangi bir sorun olmaz.