Cilt Rejuvenasyon

Cilt Rejuvenasyon Nedir?

Birey yaş almaya başladıktan sonra uzun zaman çevresel faktörlere maruz kalındığı için cilt yaşlanmaya başlamaktadır. Cildin yaşlanması ile bireyde ciltte damarlanma hali, cilt lekeleri ve kırışıklıklar meydana gelir. Bu durumun oluşmasını hem kadın bireyler hem de erkek bireyler istememektedir. Oldukça kötü bir görünüm oluştuğu için bu kötü görünümün giderilmesi için çeşitli yollara başvurulur. Cildin yenilenmesi için etkili yöntem lazer ile cilt rejuvenasyon işlemidir. Cilt rejuvenasyonu ile bireyin cildi yenilerek oluşan kırışıklık ve damarlanma görüntüsünün giderilmesi mümkündür. Cildin yenilenmesi için genellikle tercih edilen yöntem ND yani yağ lazer tedavisidir. ND lazer tedavisine bakacak olursak şunları söylememiz mümkün olur.

ND: Bilinen bir diğer ismi ile yağ lazer tedavisi cilt rejuvenasyon için oldukça etkili ve faydalı olduğu söylemek mümkündür. Cildin alt yapısında olan ısıyı arttırarak kollajen üretimini tetikler. Böylece cildin yenilenme işlemi başlar. Bu duruma bakıldığı zaman cildin herhangi bir bölgesinde olan görüntü bozukluğu içinde kullanılmasında olasıdır. Yağ lazer tedavisinin olumlu etkisini görebilmek için tüm seansların tamamlanması gerekir. Ayrıca her cilt tipine uygun olduğu için sıkça tercih edilen tür olduğunu da söylemek mümkündür.

Cilt Rejuvenasyonu Cilde Zarar Verir Mi?

Cilt rejuvenasyonu bireye zarar vermemekle birlikte oldukça olumlu etkisi mevcuttur. Cildin yenilenmesini sağlayan tedaviler bireye sadece ufak tefek yan etkilerde bulunur. Bu yan etkiler ciltte hafif yanma hissi, kızarıklık ve hassaslık verir. Fakat bunun yanı sıra başka bir olumsuz etkisi yoktur. Ayrıca cildin yenilenmesi tam aksine bireyin daha sağlıklı ve hoş gözükmesini sağlarken bireye özgüven verir. Bu sebeplerden kaynaklı birçok kişi cildinin daha genç gözükmesini ister.

Cilt Rejuvenasyonu Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Vücudun her bölgesine uygulanabilen cilt rejuvenasyonu, genellikle güneşten gelen zararlı ışınların temas ettiği bölgelerde daha sık yapılması tercih edilmektedir. Yüz çevresi, kol çevresi ve dekolte ile açıkta kalan bölgelere uygulanır. Çünkü güneşten gelen zararlı ışınlar temas ettiği bölgenin olumsuz etkilenmesine neden olur.

Cilt Rejuvenasyonu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Uygulanan cilt rejuvenasyonu tedavisine göre değişiklik gösteren seans süresi ve sayısı, bireyden bireye de değişiklik göstermektedir. Çünkü herkesin vücut yapısı farklı olmasıyla beraber sağlık durumu da farklılık gösterir. Bunun için birey kesinlikle bir sağlık kuruluşuna giderek alanında uzman olan doktorların denetiminden geçmelidir. Denetim sonucuna göre bireyin cilt yapısı ve türü belirlenerek ona göre bir tedavi türü belirlenirken cildin durumuna göre de seans sayısı ve süresi de belli olacaktır. Doğru ve kesin bilgi için doktorlarla görüşmek doğru bir karar olur. Birçok kişi cilt rejuvenasyonu sonucundan memnun kalır. Fakat doğru adımlar atıldığı takdir de olduğunu unutmamakta fayda vardır. Aksi halde olmaması gereken sağlık sorunları meydana gelebilir.